Po Čempionų lygos finalo Paryžiuje kilo riaušės. EPA-ELTA nuotr.

Po Čempionų lygos finalo tarp Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus „St. Germain“ (PSG) klubų Prancūzijos sostinėje kilo riaušės. Riaušininkai naktį į pirmadienį padeginėjo automobilius, daužė vitrinas ir siaubė parduotuves, pasakojo agentūros AFP reporterė. Riaušininkai, be to, saugumo pajėga apmėtė akmenimis ir jų kryptimi leido fejerverkus.
 
Saugumo pajėgos savo ruožtu atsakė ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis. Policija pirmadienį tviteryje pranešė, kad suimti 148 žmonės.
 
Riaušės PSG klubo stadiono apylinkėse prasidėjo dar vykstant rungtynėms. Po to jos persimėtė į Eliziejaus laukus.
 
Nepaisant koronaviruso pandemijos, 5 000 PSG aistruolių leista stadione stebėti Lisabonoje vykusio finalo transliaciją. Jame „Bayern“ šventė pergalę rezultatų 1:0.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.24; 00:30

B. Johnsono pokštas Eliziejaus rūmuose. EPA-ELTA nuotr.
Naujojo Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Johnsono pokštas – kojos užkėlimas ant kavos stalelio per fotosesiją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Eliziejaus rūmuose – ketvirtadienį sukėlė audringus ginčus abipus Lamanšo. Internautai smerkia Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovo poelgį ir žarsto sąmojus, o abiejų šalių žiniasklaida mėgina paaiškinti pasaulį apskriejusios įsimintinos nuotraukos atsiradimo kontekstą.
 
Nuotraukoje B. Johnsonas sėdi krėsle priešais E. Macroną plačiai išskėtęs kojas ir viena iš jų remiasi į stalelį. Internautai šmaikštauja ir piktinasi: „Garsiosios britų manieros“, „Itone šito nemoko“, „Klounada“, „Jokios pagarbos“, „Kokia gėda“. 2012 metais pasirodžiusios nepalankios J. Johnsonui biografinės knygos „Tiesiog Borisas“ autorė Sonia Purnell savo tinklaraštyje parašė: „Šiurkštu ir verčia raudonuoti. Įsivaizduokite E. Macroną, užkėlusį koją ant stalo Bakingamo rūmuose“.
 
Pasitaiko ir komplimentų B. Johnsono adresu. Pasak kai kurių komentatorių, jis atrodo labai ramus ir atsipalaidavęs prieš įtemtas derybas „Brexito“ tema ir rodo Prancūzijos prezidentui, „kas čia svarbiausias“.
 
Vis dėlto, kaip atkreipė dėmesį Didžiosios Britanijos televizijos kanalas „Sky News“, fotosesijos įrašas piešia visai kitokį įvykių vaizdą. „Reuters“ agentūros kadruose matyti, kad E. Macronas šypsodamasis delnu pliaukši per stalelį, rodydamas B. Johnsonui, jog šis galėtų pasinaudoti juo kaip suoleliu kojoms. Jungtinės Karalystės premjeras, priimdamas siūlomą pokštą, pasisuka į fotografus ir trumpam užkelia koją ant stalelio krašto, o po to su šypsena ištaria „Atleiskite“ ir ranka padaro atsiprašomą gestą.
 
„Ne, B. Johnsonas neįžeidė Prancūzijos, užkėlęs koją ant stalo E. Macrono akivaizdoje, – rašo savo tinklalapyje Paryžiaus laikraštis „Le Parisien“. – Internete greitai į viską reaguojama, kartais reaguojama pernelyg griežtai, taip atsitiko ir šįsyk“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.23; 06:00

Paryžiuje – karinis paradas. EPA – ELTA nuotr.
Sekmadienį Paryžiuje, Eliziejaus laukuose, Prancūzijos nacionalinės šventės – Bastilijos paėmimo dienos – proga buvo surengtas karinis paradas. Jį priėmė šalies prezidentas ir ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Emmanuelis Macronas.
 
Šįmet pagrindinė parado tema buvo Europos Sąjungos šalių karinis bendradarbiavimas, taip pat ir grindžiamas pernai E. Macrono pasiūlyta Europos intervencine iniciatyva. Šioje programoje, numatančioje bendrus veiksmus nepaprastųjų karinių ir humanitarinių krizių atveju, kartu su Prancūzija dalyvauja 10 šalių.
 
Būtent jų atstovai pradėjo paradą, nešdami Eliziejaus laukais savo karines emblemas.
Prancūzai švenčia nacionalinę šventę. EPA – ELTA nuotr.
 
Tribūnoje kartu su Prancūzijos prezidentu buvo daugelis Europos lyderių, tarp jų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel. NATO atstovavo Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, o Europos Komisijai – Jeanas Claude`as Junckeris.
 
Iš viso Eliziejaus laukais pražygiavo 4,3 kariškių, prajojo 237 raiteliai, pravažiavo 196 šarvuotosios mašinos. Virš svarbiausios Prancūzijos sostinės arterijos praskrido 69 lėktuvai ir 39 sraigtasparniai.
 
Ypač didelį susidomėjimą sukėlė per paradą pademonstruota skraidančioji platforma. Penkių nedidelių reaktyvinių variklių varoma skraidlentė „Flyboard Air“ kelių dešimčių metrų aukštyje praskriejo virš Eliziejaus laukų. Naujovę valdė jos kūrėjas, žinomas prancūzų inžinierius Franky Zapata.
Prancūzai švenčia nacionalinę šventę. EPA – ELTA nuotr.
 
Interviu televizijos kanalui TF 1 jis papasakojo, kad skraidlentė gali būti naudojama aukštyje iki 3-3,5 kilometro. Jos greitis su operatoriumi – iki 195 kilometrų per valandą, be operatoriaus, valdant nuotoliniu būdu, – iki 400 kilometrų per valandą.
 
Baigiantis paradui virš Santarvės aikštės nuskambėjo Prancūzijos himnas – „Marselietė“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.15; 03:00

Per „geltonųjų liemenių“ protestą Paryžiuje kilo riaušės. EPA-ELTA nuotr.

Per „geltonųjų liemenių“ protestus Paryžiuje Eliziejaus laukų prieigose kilo riaušės. Apie 1 500 „neramumų kurstytojų“ šeštadienį susirėmė su policija, pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe’as Castaneris. Suimta dešimtys žmonių. Pačiuose Eliziejaus laukuose apie 200 „geltonųjų liemenių“ protestavo taikiai.

Žmonės gali patekti į Eliziejaus laukus, tačiau bulvaro prieigose vykdomos asmenų kontrolė. Ypač nuožmios riaušės priešpiet vyko prie Triumfo arkos Eliziejaus laukų smaigalyje. Policija panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas.

Jau praėjusį šeštadienį per „geltonųjų liemenių“ protestą bulvare kilo riaušės. Tai jau trečias savaitgalis iš eilės, kai judėjimas rengia dideles akcijas visoje šalyje.

Protestai vyksta prieš didėjančias degalų kainas ir vyriausybės reformų politiką.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-12-02