Estijos pilietis, verslininkas iš Tartu Ilja Tichanovskis balandžio pradžioje buvo nuteistas ketverius metus kalėti už šnipinėjimą Rusijos vyriausiajai žvalgybos valdybai (GRU). Tai ketvirtadienį pranešė portalas ERR.

Kaip informavo žurnalistus Saugumo policijos (KaPo) generalinis direktorius Arnoldas Sinisalu, nuosprendis Rusijos šnipui dar neįsiteisėjo.

40 metų I. Tichanovskis buvo sulaikytas praėjusių metų gruodžio 10 d. Jis kaltinamas palaikęs kontaktus su užsienio šalies organizacija ir išdavęs savo valstybę.

Kaip pažymima kaltinime, I. Tichanovskis, vykdydamas Rusijos specialiųjų tarnybų užduotį, rinko informaciją apie Estijos valstybės gynybą ir gyvybiškai svarbių šalies objektų veiklą, atliko kitus pavedimus.

Ketvirtadienį paskelbtame KaPo metiniame pranešime konstatuojama, kad Rusijos žvalgybinė veikla Estijos atžvilgiu pastaraisiais metais suintensyvėjo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.13; 07:00

estija_buves-k

Rusija siekia kuo greičiau apklausti buvusį Estijos žvalgybų tarnybų koordinatorių Eriką Nylesą Krosą.

Estija gi neatiduoda savo piliečio į Rusijos teisėsaugos rankas.

O ir pats Eerikas-Niilesas Krossas neskuba vykti į Rusiją. Tad Rusijos tyrimų komiteto Archangelsko srities ir Nencų autonominės apygardos valdybos vadovas Jurijus Šperlingas pranešė, kad buvusiam Estijos žvalgybos tarnybų koordinatoriui Eerikui-Niilesui Krossui (Erikui Nylesui Krosui) kaltinimas bus pateiktas už akių.

Estijos valstybė laikosi solidžios pozicijos. Estijos centrinė prokuratūra nusiuntė Rusijai prašymą perduoti Estijai bylą, susijusią su Eeriku-Niilesu Krossu. Tačiau Rusijos atsakymo iki šiol negavo.

Continue reading „Kaltinimai – buvusiam Estijos žvalgybų tarnybų koordinatoriui“