Etnos ugnikalnis toliau spjaudosi lava ir pelenais. EPA-ELTA nuotr.

Jau penktą kartą per kelias dienas Italijos Sicilijos saloje esantis Etnos ugnikalnis pradėjo spjaudytis lava ir į dangų paskleidė pelenų debesį.
 
Daugiau kaip 3 300 metrų aukščio ugnikalnis pradėjo virpėti pirmadienį apie 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku, antradienį sakė Nacionalinio geofizikos ir vulkanologijos instituto (INGV) ekspertai.
 
Pasak instituto, naujas išsiveržimas prasidėjo pietrytiniame ugnikalnio krateryje. Maždaug po valandos pradėjo trykšti iki 300 metrų virš kraterio krašto pakylantys lavos fontanai, o vėliau į kelių kilometrų aukštį pakilo pelenų stulpas.
 
Apie 1 val. nakties vietos laiku antradienį virpesiai ir sprogimai staiga liovėsi.
 
Tyrėjams naktinis gamtos spektaklis nekelia nerimo. Jie ketina juo pasinaudoti tolesniems tyrimams ir paimti mėginių iš ugnikalnio išspjauto turinio.
 
Etnos ugnikalnis suaktyvėjo vasario viduryje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.24; 00:30

Etnos ugnikalnis Sicilijoje vėl spjaudėsi lava. EPA-ELTA nuotr.

Naktį į ketvirtadienį vėl išsiveržė Italijos Sicilijos saloje esantis Etnos ugnikalnis, spjaudydamas karštą lavą į orą, praėjus vos 30 valandų po ankstesnio jo išsiveržimo.
 
Ugnikalnis netrukus po vidurnakčio pradėjo spjaudytis lava, taip pat į orą pakilo tirštų dūmų kolona.
 
Lavos srautai tekėjo pietrytiniu ugnikalnio šlaitu, kaip ir per pirmąjį išsiveržimą antradienį. Po maždaug dviejų valandų ugnikalnis nurimo.
 
Etna yra aktyviausias Europoje ugnikalnis. Pats kalnas yra virš 3300 metrų aukščio ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.18; 17:50