JAV generalinis prokuroras Džefas Sešensas (Jeff Sessions), antradienį liudydamas per atvirą Senato Žvalgybos komiteto posėdį, emocingai pareiškė, kad tvirtinimai apie Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų štabo sąmokslą su Rusijos institucijomis yra „siaubingas ir šlykštus melas“, praneša BBC.

Atsakydamas į senatorių klausimus, Dž. Sešensas kartojo, jog prisimena tik du susitikimus su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone Sergejumi Kisliaku, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad tokie susitikimai buvo trys.

Dž. Sešensas pripažino, kad, be dviejų susitikimų su S. Kisliaku, 2016 metų pavasarį jie abu dalyvavo renginyje, kuriame kalbą sakė D. Trampas, bet tikino, jog jei jie tada ir kalbėjosi, jis pokalbio turinio neprisimena.

„Aš niekada nesikalbėjau su niekuo iš oficialių Rusijos ar kitų užsienio asmenų apie jokį kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose“, – kategoriškai pareiškė Dž. Sešensas.

Duodamas parodymus Senate prieš paskyrimą į generalinio prokuroro postą, Dž. Sešensas apskirtai neigė, kad buvo susitikęs su Rusijos atstovais rinkimų kampanijos metu.

Paklaustas, kodėl jis nusprendė nusišalinti nuo galimo Rusijos kišimosi į rinkimų kampaniją tyrimo, Dž. Sešensas kelis sykius pakartojo, kad, pagal Teisingumo departamento taisykles, bet kuris departamento darbuotojas turi nusišalinti nuo bet kokio tyrimo, jeigu jis susijęs su rinkimų kampanija, kurioje šis darbuotojas dalyvavo.

Į klausimą, ar jis pasirengęs pateikti Senato komisijai dokumentus, patvirtinančius arba paneigiančius pranešimus apie jo susitikimus su Rusijos ambasadoriumi, Dž. Sešensas atsakė išsisukinėdamas, jis taip ir nepaaiškino, ar pasirengęs tai padaryti.

Senatoriai nuolat teiravosi Dž. Sešenso apie FTB vadovo Džeimso Komio (James Comey) atleidimo priežastis. Dž. Sešensas vis kartojo, kad atleidimas neturėjo nieko bendro su „Rusijos tyrimu“ ir kad šis sprendimas buvo priimtas todėl, jog Dž. Komis blogai dirbo.

Dž. Sešensas tai tvirtino, nors pats prezidentas D. Trampas kelis sykius yra pareiškęs, kad Dž. Komis buvo atleistas dėl galimų Rusijos veiksmų tyrimo.

Dž. Sešensas sutiko liudyti Senate po to, kai ten birželio 8 d. liudijo buvęs FTB vadovas Dž. Komis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.14; 05:30

Buvęs aukščiausio rango federalinis Niujorko prokuroras tvirtina Donaldo Trampo (Donald Trump) buvęs atleistas po to, kai iš jo sulaukė kelių neįprastų telefono skambučių, praneša BBC. 

Tiesa ir teisingumas – aukščiau visko

Televizijos „ABC News“ laidai „Šią savaitę“ („This Week“) Prytas Bharara (Preet Bharara) teigė jautęs, kad D. Trampo skambučiai peržengė įprastą ribą, skiriančią vykdomąją valdžią nuo nepriklausomų baudžiamųjų bylų tyrėjų. P.Bharara tvirtino buvęs atleistas po to, kai nesutiko atsiliepti į trečiąjį prezidento skambutį.

Baltieji rūmai šių prokuroro teiginių kol kas nekomentuoja.

Prezidento Barako Obamos (Barack Obama) skyrimu vyriausiojo Manhatano federalinio prokuroro pareigas ėjęs P. Bharara teigė, kad jam atrodė, jog po to, kai 2016-ųjų metų pabaigoje jiedu susipažino, D. Trampas su juo bandė megzti „tam tikrus santykius“.

Tačiau prokuroras tikino, kad D. Trampui tapus prezidentu jam tai atrodė nepriimtina.

Šis P. Bhararos interviu pasirodė praėjus kelioms dienoms po D. Trampo gegužės mėnesį atleisto buvusio Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovo Džeimso Komio (James Comey) liudijimo Senate. Ten jis tvirtino, kad netrukus po inauguracijos vykusios vakarienės metu D. Trampas jį prašė būti lojalų.

Prezidentas tokius įtarimus griežtai paneigė, o patį Dž. Komį – P. Bhararos draugą ir buvusį kolegą – dėl privačių pokalbių paviešinimo pavadino „labai bailiu“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.12; 00:30

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) informavo, kad naujuoju Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovu skirs teisininką Kristoferį A. Rėjų (Christopher A Wray), praneša BBC.

Šis postas atsilaisvino po to, kai D. Trampas praėjusį mėnesį iš pareigų atleido buvusį FTB vadovą Džeimsą Komį (James Comey).

Nuo 2003 iki 2005 metų, JAV vadovaujant prezidentui Džordžui V. Bušui (George W Bush), K. Rėjus dirbo generalinio prokuroro padėjėju.

Be kita ko, jis buvo teisininkas, vadinamajame „Bridgegate“ skandale atstovavęs Naujojo Džersio gubernatoriui ir D. Trampo sąjungininkui Krisui Krisčiui (Chris Christie).

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.08; 02:50