Muzikantai. Vytauto Visocko nuotr.

Iš gegužės į liepą nukelta Gatvės muzikos diena skamba šį šeštadienį. Vilniuje vyksta daugybė įvairių renginių, tačiau šventė skamba ne tik sostinėje, gatvės koncertai vyksta keliolikoje Lietuvos miestų.
Japonų būgnininkai Vilniaus Arkikatedros aikštėje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Daugiausiai renginių, kaip ir įprasta, yra Vilniuje. Nuo vidudienio kviečiama į įvairius koncertus ir pasirodymus. Koncertų ir kitų renginių programas, vietas bei kitą informaciją galima rasti renginio Facebook puslapyje, interneto svetainėje. Žemėlapius, programas nemokamai dalina Caffeine kavinės: jos sostinėje veikia kaip savotiški informacijos taškai.
 
Šiemet gatvės muzika skamba ir Vilniaus viešojo transporto stotelėse. Choras ARTyn surengė pasirodymus Rygos, Spaudos rūmų, Teodoro Narbuto, Kęstučio, Lietuvos Sąjūdžio kelio, Europos aikštės, Žaliojo tilto, Karaliaus Mindaugo, Juozo Tumo-Vaižganto stotelėse. Choras, pasirodymus pradėjęs Rygos stotelėje, vėliau paspirtukais, dviračiais ar pėsčiomis keliavo koncertuoti ir į kitas stoteles.
 
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka leido išgirsti dešimtūkstantinėje plokštelių kolekcijoje ilgus metus saugotą muziką. Ant centrinių bibliotekos laiptų skambėjo Lietuvos ir kitų šalių džiazas.
 
Pasirodymai vyko ir Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Šios bibliotekos kieme pasirodė elektroninės muzikos kūrėjas Vacera, alternatyvaus pop, džiazo ir elektronikos kūrėjas Marius Libas aka Starsome, džiazo, folko ir kitų muzikos stilių sąskambius derinantys Brave Noises, muzikos kvintetas Dejahvu.
Muzikantai prie teatro. Vytauto Visocko nuotr.
 
Gatvės muzikantė. Vytauto Visocko nuotr.

Tradiciškai sostinėje vyks ir orkestro pankų Mood Sellers dūdų eisena. Ji prasidės 16 val. prie Salomėjos Nėries gimnazijos. Bus žygiuojama Vokiečių gatve, Rotušės aikšte, Didžiąja ir Pilies gatvėmis į Katedros aikštę.
 
Šventę Vilniuje vainikuos muzikantų ir žiūrovų kartu kuriama būgnų improvizacija-eisena.
 
Eisena prasidės 20 val. Rotušės aikštėje, o iš ten Pilies gatve bus žygiuojama į Katedros aikštę.
 
Renginiai vyksta ne tik Vilniuje. Gatvės muzikos diena švenčiama ir Biržuose, Druskininkuose, Gargžduose, Joniškyje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Obeliuose, Prienuose, Rietave, Šiauliuose, Šilutėje, Vilkaviškyje ir Visagine.
 
Gatvės muzikos diena kasmet vyksta nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo muzikantas Andrius Mamontovas, prieš daugiau nei dešimt metų draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti laukan ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejanti šventė, bet ir tarptautinė tradicija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.18; 19:12

mergaite_smuikas
Mergaitė griežia smuiku. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Iš gegužės į liepą nukelta Gatvės muzikos diena gatvėse skambės šį šeštadienį.
 
Vilniuje vyks daugybė įvairių renginių, tačiau šventė sudrebins ne tik sostinę, gatvės koncertai planuojami keliolikoje Lietuvos miestų.
 
Daugiausiai renginių, kaip ir įprasta, bus Vilniuje. Nuo 12 val. kviečiama į įvairius koncertus ir pasirodymus. Koncertų ir kitų renginių programas, vietas bei kitą informaciją galima rasti renginio Facebook puslapyje, interneto svetainėje. Žemėlapius, programas nemokamai dalins Caffeine kavinės: jos sostinėje veiks kaip savotiški informacijos taškai.
Gatvės muzikantai. Vytauto Visocko nuotr.
 
Šiemet gatvės muzika skambės ir Vilniaus viešojo transporto stotelėse. Choras ARTyn surengs pasirodymus Rygos, Spaudos rūmų, Teodoro Narbuto, Kęstučio, Lietuvos Sąjūdžio kelio, Europos aikštės, Žaliojo tilto, Karaliaus Mindaugo, Juozo Tumo-Vaižganto stotelėse. Choras pasirodymus pradės 12 val. Rygos stotelėje, o vėliau paspirtukais, dviračiais ar pėsčiomis keliaus koncertuoti ir į kitas stoteles.
 
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka leis išgirsti dešimtūkstantinėje plokštelių kolekcijoje ilgus metus saugotą muziką. Nuo 14 iki 17 val. ant centrinių bibliotekos laiptų skambės Lietuvos ir kitų šalių džiazas. Planuojama, kad plokštelių leidėjas „Vinilo studija“ suteiks galimybę pasiklausyti aštuntojo dešimtmečio pradžios įrašų, taip pat tradicinio ir naujojo džiazo.
 
Pasirodymai vyks ir Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Šios bibliotekos kieme pasirodys keturi muzikantai: elektroninės muzikos kūrėjas Vacera, alternatyvaus pop, džiazo ir elektronikos kūrėjas Marius Libas aka Starsome, džiazo, folko ir kitų muzikos stilių sąskambius derinantys Brave Noises, muzikos kvintetas Dejahvu.
 
Tradiciškai sostinėje vyks ir orkestro pankų Mood Sellers dūdų eisena. Ji prasidės 16 val. prie Salomėjos Nėries gimnazijos. Bus žygiuojama Vokiečių gatve, Rotušės aikšte, Didžiąja ir Pilies gatvėmis į Katedros aikštę.
 
Gatvės muzikantai Vilniuje. Vytauto Visocko nuotr.

Šventę Vilniuje tradiciškai vainikuos muzikantų ir žiūrovų kartu kuriama būgnų improvizacija-eisena Drum2gether.
 
Eisenoje dalyvauti kviečiami visi, nebūtina turėti profesionalių instrumentų, muziką galima kurti bet kuo. Eisena prasidės 20 val. Rotušės aikštėje, o iš ten Pilies gatve bus žygiuojama į Katedros aikštę.
 
Renginiai šeštadienį vyks ne tik Vilniuje. Gatvės muzikos diena bus švenčiama ir Biržuose, Druskininkuose, Gargžduose, Joniškyje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Obeliuose, Prienuose, Rietave, Šiauliuose, Šilutėje, Vilkaviškyje ir Visagine.
 
Gatvės muzikos diena kasmet vyksta nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo ir pradėjo muzikantas Andrius Mamontovas, prieš daugiau nei dešimt metų draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti laukan ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejanti šventė, bet ir tarptautinė tradicija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.18; 10:30