Pasikeitė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas. KAM nuotr.

Iškilmingos ceremonijos metu krašto apsaugos sistemos vadovybei pristatytas naujasis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponavičius.
 
Iki šiol Lietuvos kariuomenės Gynybos štabui vadovavęs generolas majoras Gintautas Zenkevičius atsisveikino su štabo kolektyvu ir išeina į atsargą. Jam rugsėjo 24 d. suėjo 58 metai, todėl pagal Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymą jis išleistas į atsargą.
 
Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, kariuomenės pajėgų vadai, kiti svečiai.
 
Išlaikant Lietuvos kariuomenės tradicijas, Gynybos štabo viršininko išlydėtuvių ceremonijos metu naujajam štabo viršininkui M. Steponavičiui buvo perduotas Gynybos štabo viršininko simbolis – medinis plaktukas ir lentelė.
 
Naujasis Gynybos štabo viršininkas brigados generolas M. Steponavičius yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Jungtinių Amerikos Valstijų armijos karo koledžą. Prieš perimdamas pareigas karininkas vadovavo Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ ir vykdė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vado pareigas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.25; 07:22

Irano revoliucinei gvardijai raketomis apšaudžius karines bazes Irake, kur dislokuoti JAV kariai, Vyriausybėje surengtas pasitarimas. Po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius patikino, kad Irake esantys Lietuvos kariai nenukentėjo ir yra dedamos visos pastangos užtikrinti jų saugumą.
 
„Šią naktį įvyko tam tikri svarbūs įvykiai Irake, ten kur dalyvauja tarptautinėse operacijose, turinčiose mokymo pobūdį, ir mūsų kariai. Iranas apšaudė JAV ir sąjungininkų, įskaitant NATO, dvi bazes. Tačiau gerai, kad Lietuvos kariai nenukentėjo ir preliminari informacija yra, kad nėra sužeistų ar žuvusių ir kitų koalicijos partnerių“, – situaciją apibendrino R. Karoblis.
 
Anot užsienio reikalų ministro, svarbiausias Lietuvos ir sąjungininkų tikslas dabar yra užtikrinti karių saugumą.
 
„Svarbiausias šiuo metu klausimas yra karių saugumas tiek Lietuvos požiūriu, tiek ir mūsų sąjungininkų. Daroma viskas, kad tas saugumas būtų maksimaliai užtikrintas“, – patvirtino krašto apsaugos ministras, primindamas, kad siekiant karių saugumo NATO taryba nubalsavo, kad mokomieji veiksmai Irake būtų laikinai sustabdyti.
 
Savo ruožtu G. Zenkevičius patvirtino, kad Irake esantys kariai dar 17.30 val. Lietuvos laiku gavo nurodymą palikti bazę, o pats apšaudymas įvyko jau po vidurnakčio Lietuvos laiku. Ryte, jau po atakų, kariai saugiai sugrįžo į bazę ir turi galimybę bendrauti su artimaisiais.
 
„Kariai turi galimybe bendrauti su artimaisiais, kol kas visos linijos yra atviros ir veikia, taip pat gynybos štabas siunčia informaciją artimiesiems ir karių artimieji gali skambinti jiems duotais telefonais į Gynybos štabą ištisą parą“, – kalbėjo G. Zenkevičius, akcentuodamas, kad kol kas nei vienas Lietuvos karys nepareiškė noro grįžti į gimtinę.
 
Trečiadienį premjeras S. Skvernelis su atsakingais pareigūnais aptarė situaciją Artimųjų rytų regione. Kaip skelbė Vyriausybė, susitikimo metu aptarti Irano veiksmai Irake, galimi jų padariniai bei priemonės, kurių imamasi siekiant apsaugoti mokymo misijose dalyvaujančius Lietuvos karius.
 
ELTA primena, kad anksčiau oficialus Pentagono atstovas Jonathanas Hoffmanas pranešė, jog Iranas raketomis smogė mažiausiai dviem JAV naudojamoms karinėms bazėms Irake. Pasak jo, Iranas paleido keliolika raketų į Ain al Asado bazę ir Erbilio miesto oro uostą.
 
Situacija Artimuosiuose Rytuose smarkiai susikomplikavo po to, kai sausio 3 d. JAV surengė ataką Bagdado oro uosto rajone, per kurią buvo nukautas Irano revoliucinės gvardijos „Al Quds“ specialiųjų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimanis. Irano aukščiausioji nacionalinio saugumo taryba pareiškė darysianti visa, kad būtų atkeršyta už generolo mirtį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.08; 17:00
cistoje_nebo

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pasirašė vyriausybės nutarimą, kuris NATO ginkluotės ir karinės technikos tranzitą iš ir į Afganistaną Rusijos teritorija leidžia vykdyti ne tik sausuma, bet ir kombinuotu būdu (įskaitant transportavimą oru) per Uljanovską.

Ankščiau buvo pranešama, kad pagal naują schemą NATO šalių kroviniai iš Afganistano į Rusiją bus gabenami lėktuvais. Rusijoje įkurtame tranzito centre suformuoti sąstatai į Europą bus siunčiami geležinkeliu. Kaip pažymima nutarime, kombinuotas tranzitas per Rusijos teritoriją leidžiamas laikantis tam tikrų sąlygų: turi būti pateikti gabenamos ginkluotės oficialūs sertifikatai ir aprašai, nurodyta, kiek ginkluotės vežama ir kokiais tikslais. Visos krovinių perkrovimo procedūros turi vykti dalyvaujant muitinės pareigūnams.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: planuojamos karinės pratybos “Čistoje nebo”“