Hieroglifas „zhao“, vartojamas rašant žodį „apsauginė kaukė“, Singapūre išrinktas besibaigiančių metų simboliu.
Tradicinio balsavimo rezultatus pirmadienį susumavo didžiausias šalyje laikraštis kinų kalba „Lianhe Zaobao“, atlikęs tyrimą kartu su radijo stotimis ir socialiniais tinklais.
Leidinio vyriausiojo redaktoriaus Goh Sin Tecko nuomone, „rezultatai nebuvo netikėti, turint omenyje unikalią situaciją, susiklosčiusią šįmet ir šalyje, ir pasaulyje“. „Kaukės tapo privalomu mūsų gyvenimo elementu, jos bus su mumis net ir atsiradus vakcinai nuo koronaviruso“, – sako redaktorius.
Pagal populiarumą antrąją vietą užėmė hieroglifas „wen“, reiškiantis epidemiją, po jo eina hieroglifas „feng“, vartojamas rašant žodį „karantinas“.
Singapūre nuo balandžio mėnesio dėvėti kaukes privalu visur, taip pat ir mokyklose bei vaikų darželiuose. Už pirmąjį taisyklių pažeidimą gresia 300 Singapūro dolerių (174 eurų) bauda, už pakartotinį – 1 000 Singapūro dolerių (580 eurų) bauda, už paskesnius baudžiama įkalinimu iki 6 mėnesių ir 10 tūkst. Singapūro dolerių (5766 eurų) bauda, užsieniečiai deportuojami.
Oficialios Singapūro kalbos yra anglų, malajų, tamilų ir kinų. Oficialiais duomenimis, mieste-valstybėje gyvena 5,6 mln. žmonių, iš kurių 76 proc. – etniniai kinai.
Metų hieroglifas Singapūre renkamas nuo 2011 metų. Ši tradicija atsirado Japonijoje ir pamažu paplito kitose Azijos šalyse, kuriose vartojami hieroglifai.
Informacijos šaltinis – ELTA
2020.12.15; 06:21