Japonijos imperatorius Naruhitas oficialiai paskelbė įžengęs į sostą. EPA-ELTA nuotr.
Japonijos naujasis imperatorius Naruhitas per prašmatnią ceremoniją sostinėje Tokijuje užbaigė savo įžengimą į Chrizantemų sostą.
 
Nors 59 metų amžiaus Naruhito valdymas prasidėjo gegužės 1 d., kai jo tėvas Akihitas savo noru atsisakė sosto ir tapo pirmuoju per du amžius tai padariusiu Japonijos imperatoriumi, jo įžengimas į sostą įforminamas ir užbaigiamas tik atlikus visus ritualus ir oficialiai pasiskelbus pasauliui imperatoriumi.
 
Stebint karališkųjų šeimų nariams ir politiniams lyderiams iš viso pasaulio, Naruhitas antradienį oficialiai pasiskelbė Japonijos imperatoriumi ir taip užbaigė savo įžengimą į sostą.
 
„Pažadu, kad veiksiu laikydamasis Konstitucijos ir vykdysiu savo įsipareigojimus kaip valstybės ir žmonių vienybės simbolis. Nuoširdžiai viliuosi, kad Japonija toliau vystysis ir prisidės prie tarptautinės bendruomenės draugystės ir taikos, ir žmonių gerovės ir klestėjimo“, – miniai žmonių sakė imperatorius Naruhitas.
 
Naruhitui baigus kalbėti, Japonijos ministras pirmininkas Shinzas Abė tris kartus sušuko „Banzai!“ (tegyvuoja imperatorius).
 
Imperatoriaus intronizacijos ceremoniją stebėjo apie 2 000 svečių. Tarp svečių buvo Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris, Didžiosios Britanijos princas Charlesas ir Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini.
 
Naruhitas tapo 126-uoju Japonijos imperatoriumi.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.12; 08:35

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir pirmoji ponia Melania Trump penktadienį turi išvykti valstybinio vizito į Japoniją, kuris vyks gegužės 25-28 dienomis.
 
JAV vadovas D. Trumpas bus pirmasis užsienio lyderis, atvykęs į Japoniją su valstybiniu vizitu po to, kai į sostą įžengė naujasis imperatorius Naruhitas.
 
Naujojo imperatoriaus Naruhito tėvas Akihitas tapo pirmuoju nuo 1817 metų savo noru sosto atsisakiusiu imperatoriumi Japonijoje. Leidimas atsistatydinti 85 metų amžiaus Akihitui duotas po to, kai jis pareiškė, kad dėl amžiaus ir prastėjančios sveikatos nebegali vykdyti savo pareigų.
 
Į sostą įžengus Naruhitui, prasidėjo nauja era. Naujojo Japonijos imperatoriaus valdymo era vadinasi Reiva. Akihito valdymo era vadinosi Heisei, ji prasidėjo 1989 metais.
 
Baltieji rūmai teigė, kad vizitas rengiamas „istoriniu metu Japonijoje“ ir demonstruoja, kad draugystė tarp Japonijos ir JAV niekada nebuvo stipresnė.
 
Vizito Japonijoje metu po susitikimo su naujuoju imperatoriumi D. Trumpas susitiks su ministru pirmininku Shinzu Abe. Prezidentas taip pat svarstė galimybę stebėti sumo imtynininkų kovas ir apžiūrėti „Izumo“ klasės eskadrinį minininką.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.24; 00:02