Lapkričio 16-18 d. Lietuvos parodų ir verslo centre „Litexpo“ vyksta NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro ir Gruzijos mokslinių tyrimų centro prie Gynybos ministerijos DELTA organizuojama tarptautinė konferencija ir pramonės paroda „Innovative Energy Solutions for Military Applications“ (IESMA 2016).
„Mes gyvename sudėtingoje ir sparčiai besikeičiančioje saugumo aplinkoje, todėl energijos vartojimo efektyvumas, ypatingos svarbos energetikos infrastruktūros apsauga, nepertraukiamas energijos tiekimas yra labai svarbūs tiek NATO, tiek ir kiekvienai šaliai. Siekdami geriausių rezultatų šioje srityje, turime plėtoti glaudų kariuomenės, privačių įmonių ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimą“, – atidarydamas tarptautinę konferenciją sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Parodos ir konferencijos metu geriausi savo sričių ekspertai iš NATO šalių ir partnerių diskutuoja temomis, kurios reikšmingos artimiausių metų ir dešimtmečių energetinio efektyvumo skatinimui karyboje. Renginyje pristatomos inovatyvios energetinio efektyvumo didinimo technologijos bei identifikuojami jų panaudojimo būdai, siekiant sumažinti energijos išteklių panaudojimą. Taip pat kalbama ir kaip galima stiprinti karių saugumą ir atsparumą kylančioms grėsmėms.
„Džiugu, kad jau trečią kartą vykstantis renginys sutraukė tiek daug savo srities ekspertų. Energetinis efektyvumas ir inovacijos karyboje yra svarbus visam NATO. Tai vienintelė tokio tipo paroda visoje Europoje ir didėjantis susidomėjimas ja parodo, kad energetikos bendruomenė ne tik egzistuoja, bet ir plečiasi“, – sakė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.
Atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Energetikos ministras Rokas Masiulis, NATO generalinio sekretoriaus asistentas ambasadorius Sorin Dukaru, Gruzijos ambasadorė Khatuna Salukvadze, kiti svečiai.
Renginiu siekiama didinti civilinio sektoriaus technologijų panaudojimą kariniame sektoriuje, skatinti inovatyvių energetikos sprendimų įgyvendinimą karyboje ir atkreipti dėmesį į energetinio efektyvumo klausimus.
Renginys pirmą kartą įvyko 2012 metais. Susilaukęs didelio susidomėjimo antrąjį kartą įvyko 2014 metais, o dabar šis renginys pritraukė per 500 dalyvių, apie 40 kompanijų ir organizacijų, ir daugiau nei 30 lektorių ir moderatorių kurie atvyksta iš įvairių pasaulio šalių. Jų tarpe iš Belgijos, Čekijos, Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lenkijos. Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.
Šis renginys turi jau ilgalaikius partnerius ir rėmėjus: „Virginia Economic Development Partnership“, „G&G Partners”, “Pfisterer” „Setolite“, „INTRACOM Defense Electronics“ ir kitus.
Renginį remia NATO Naujų iššūkių saugumo skyrius ir NATO Mokslo taikai bei saugumui programa (angl. NATO‘s Emerging Security Challenges Division, Science for Peace and Security Programme).
Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.
2016.11.17; 05:15