Rusijos Federacinė saugumo tarnyba (FSB) gavo iš Rusijos prezidento mandatą kurti valstybinę kompiuterinių atakų prieš informacinius šalies resursus aptikimo, prevencijos ir padarinių likvidavimo sistemą.

Tai ambicingas uždavinys, ir Federacinė saugumo tarnyba turi pakankamai struktūrų, kad tuo užsiimtų – pavyzdžiui, tokios kaip Informacinio saugumo centras (CIB) ir Ryšių saugumo centras (CBS).

Tačiau neatmetama ir tai, kad Lubianka ne tik kovos su kompiuteriniais įsilaužėliais Rusijos teritorijoje, bet ir gaus priėjimą prie informacijos apie įsilaužėlių atakas visame pasaulyje.

Continue reading „FSB mažina atotrūkį“

slaptai_kamera

Lietuvos internetinių svetainių skaitytojai, be abejo, buvo pastebėję, jog visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt keletą dienų visiškai neveikė. Ši internetinė svetainė nustojo veikti ankstų 2009-ųjų metų spalio 11-osios rytą, o jos veikla buvo atnaujinta tik spalio 13-osios popietę. Žodžiu, šis portalas neveikė beveik dvi paras. Slaptai.lt gerbėjai nesiliauja teirautis, kas gi iš tikrųjų nutiko?

Pirmiausiai turime pabrėžti, jog priežastys, kodėl iš interneto prapuolė Slaptai.lt, iki galo nėra aiškios. Mūsų specialistai vis dar aiškinasi, kas galėjo pakenkti iki šiol be didesnių trukdžių veikusiai internetinei svetainei. Juk ji įregistruota ir veikia visiškai legaliai, ją prižiūri solidi, patikima, finansiškai puikiai besilaikanti Lietuvos firma. Visos sąskaitos visuomet laiku apmokėtos, dažniausiai – pusei metų į priekį. Taigi technines ir finansines priežastis atmeskime.

Continue reading „Hakeriai atakavo su “XXI amžiumi” bendradarbiaujantį portalą www.slaptai.lt“