Albanija išsiuntė du Irano diplomatus dėl „jų statusui prieštaraujančių veiksmų“, trečiadienį pranešė šalies užsienio reikalų ministerija.
 
Tirana 2018 m. jau yra išsiuntusi Irano ambasadorių ir dar vieną diplomatą, prieš tai juos apkaltinusi grėsmės nacionaliniam saugumui kėlimu.
 
Trečiadienį pranešusi apie diplomatų išsiuntimą, užsienio reikalų ministerija nenurodė tikslių šio sprendimo priežasčių.
 
„Du diplomatiniai Irano Islamo Respublikos ambasados Albanijoje atstovai Mohammadas Alis Arzas Peimanematis ir Seyedas Ahmadas Hosseinis Alastas paskelbti nepageidaujamais asmenimis ir Albanijos valdžia pareikalavo jų tuojau pat išvykti“, – teigiama pareiškime.
 
Šio žingsnio imtasi praėjus keliems mėnesiams po Albanijos valdžios pranešimo, skelbto 2019 m. spalio mėnesį, dėl atakos, kuri buvo suplanuota „Quds“ pajėgų vadovaujamos „teroristų grupės“, suardymo.
 
Tuo metu Albanijos valdžios atstovai teigė, kad grupuotė rengė ataką prieš šioje Balkanų šalyje veikiančius Teherano režimo oponentus.
 
2013 m. Albanija, Vašingtono ir Jungtinių Tautų prašoma, sutiko priimti apie 3 000 pabėgusių Irano opozicinės grupės – Irano liaudies modžahedų organizacijos narių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.16; 00:30

Albanija saugumo sumetimais išsiuntė du Irano diplomatus.

Vieną diplomatą JAV pareigūnai įvardijo kaip ambasadorių ir sakė, kad jiedu planavo Albanijoje „teroristines atakas“. 

Albanijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Edlira Prendi sakė, kad diplomatai įtariami „dalyvavimu veikloje, kenkiančioje šalies saugumui“, ir pridūrė, kad sprendimas buvo priimtas pasitarus su kitomis šalimis.

Atstovė atsisakė atskleisti diplomatų vardus ir aiškiai nurodyti jų nusikalstamos veiklos pobūdį. 

JAV palankiai įvertino Albanijos sprendimą. JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo abu diplomatus apibūdino, kaip „du Irano agentus, planavusius Albanijoje teroristinius išpuolius“.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas vieną iš diplomatų taip pat įvardijo kaip ambasadorių. 

„Albanijos ministras pirmininkas Edis Rama ką tik išsiuntė Irano ambasadorių, parodydamas Irano lyderiams, kad jų parama terorizmui nebus toleruojama. Mes palaikome premjerą E. Ramą ir Albanijos žmones, kai jie priešinasi neapgalvotam Irano elgesiui Europoje ir pasaulyje“, – J. Boltonas rašė tviteryje. 

Albanijos televizijos stotis „Top Channel“ skelbė, kad iraniečiai yra įtariami sąsajomis su įtariamu sąmokslu surengti išpuolį per 2016 m. Pasaulio futbolo čempionato rungtynes tarp Albanijos ir Izraelio. Po rungtynių Albanijoje ir Kosove buvo suimta apie 20 žmonių, susijusių su įtariamu sąmokslu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.21; 04:35