Sanatorijos „Belorus“ darbuotojų protestas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerija (URM), siekdama padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame buvo aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.
 
Viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad šis pasitarimas skirtas aptarti susidariusiai padėčiai, Baltarusijos valdančiajam režimui ir toliau nesiimant jokių veiksmų, kad sankcijų pagrindas būtų panaikintas, t.y. kad būtų surengti laisvi ir sąžiningi rinkimai, sustabdytos represijos prieš taikius Baltarusijos gyventojus, paleisti ir reabilituoti politiniai kaliniai ir kiti neteisėtai sulaikyti žmonės.
 
„Situacija yra bloga. Represijas Baltarusijoje tęsiantis Aliaksandro Lukašenkos režimas įkaitais laiko ir 400 sanatorijos „Belorus“ darbuotojų Lietuvoje. Tik nuo Lukašenkos režimo veiksmų priklauso, ar sankcijos gali būti atšauktos. Kodėl jokių veiksmų dėl sanatorijos Baltarusijos valdantysis režimas nepadaro – atsakymo neturiu, bet tikėtina, kad tokiu būdu siekiama kurti įtampas Lietuvos viduje ir taip dirbtinai kelti žmonių pasipiktinimą priemonėmis, kurių imtasi tam, kad už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius baltarusius būtų nubausti Aliaksandras Lukašenka ir jo aplinka“, – išplatintame pranešime spaudai teigia M. Adomėnas.
 
Viceministras taip pat atkreipė dėmesį, jog siekdama įsitikinti AB „Swedbank“ sanatorijai „Belorus“ pritaikytų sankcijų teisėtumu, URM neformaliai konsultavosi su Europos Komisija (EK), kuri pasidalino nuomone, kad sankcijos sanatorijai pritaikytos teisėtai. EK taip pat nurodė, kad ji gali pateikti tik savo nuomonę, o sprendimus dėl teisės aktų teisėtumo gali priimti tik teismai.
 
URM teigia jau kelis kartus yra leidusi pritaikyti teisės aktuose numatytas išimtis, pagal kurias bankui suteikta galimybė atlikti konkrečius būtinus mokėjimus ankstesniems sanatorijos įsipareigojimams vykdyti.
Gydymas – tai ne politika. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
„Belorus“ darbuotojų protestas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Nors teisminis procesas Vilniaus apylinkės teisme tęsiasi, antradienį Kauno apygardos prokuratūra visuomenę informavo apie atsisakymą taikyti viešojo intereso gynimo priemones, kadangi atlikto tyrimo metu nustatė, kad disponavimą sanatorijos sąskaitose esančiomis lėšomis bankas apribojo teisėtai ir pagrįstai, įgyvendindamas tarptautinius bei Lietuvos teisės aktus dėl ekonominių sankcijų taikymo tam tikroms Baltarusijos valdomoms įmonėms.
 
ELTA primena, kad Seimo Užsienio reikalų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai bendru sutarimu nutarė siūlyti Vyriausybei pradėti konsultacijas dėl galimo „Belorus“ sanatorijos pastatų ir statinių, priklausančių Baltarusijos Respublikai, išpirkimo bei žemės nuomos sutarties nutraukimo.„Swedbank“ gruodį įšaldė sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, Europos Sąjungai įvedus ribojamąsias priemones Baltarusijai.
 
Druskininkuose įsikūrusios sanatorijos „Belorus“, kuriai pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos, atstovai pažymi, kad Užsienio reikalų ministerijos sanatorijai taikomos sankcijos yra pernelyg griežtos, o pagalbos priemonės – mažai aktualios.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.07; 06:40

JAV pasiruošusios suduoti smūgį asmeninėms Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąskaitoms. Taip rašo britų laikraštis „The Times“.

Perspėjimai, kad įtakingiausi Rusijos valdžios atstovai gali sulaukti rimtų ekonominių sankcijų, įšaldant jų asmenines sąskaitas, buvo vienas iš svarbiausių kozyrių, kuriais Ženevos derybose naudojosi JAV užsienio reikalų ministras Džonas Keris.

Jei Kremliaus valdovas vis tik pasiųs savo kariuomenę į Pietų ir Rytų Ukrainą, jo asmeninės sąskaitos Šveicarijos bankuose bus įšaldytos. O Šveicarijos bankuose ponas V.Putinas laiko apie 40 milijardų JAV dolerių. Ši pinigų suma bus įšaldyta, jei V.Putinas nesiliaus teriojęs Ukrainos.

Continue reading „Vladimiras Putinas ir 40 milijardų JAV dolerių”