JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike’as Pompeo per interviu BBC teigė manąs, kad Rusija bandys kištis į JAV vidurio kadencijos rinkimus 2018 metų lapkritį.

Maikas Pompeo įvardijo Rusijos kibernetinę veiklą kaip vieną iš didžiausią susirūpinimą keliančių klausimų. „Nepastebėjau reikšmingo jų veiklos sumažėjimo“, – teigė CŽV direktorius.

Kadencijos vidurio rinkimai svarbiausias išbandymas JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijai. 2018 metų lapkritį vyksiančiuose rinkimuose bus sprendžiama, kas užims visas 435 vietas JAV Atstovų Rūmuose ir 33 vietas Senate. Šiuo metu demokratams priklauso mažuma ir rinkimuose jie sieks perimti iš respublikonų kontrolę abiejuose Kongreso rūmuose.

2016 metų pabaigoje JAV žvalgybos agentūros padarė išvadą, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vadovavo plačioms žvalgybos pastangoms paveikti 2016 metų lapkritį vykusius JAV prezidento rinkimus, siekiant pakenkti Demokratų partijos kandidatei Hillary Clinton ir padidinti D. Trumpo galimybes laimėti.

Tos pastangos apėmė įsibrovimus į duomenų bazes, H. Clinton kampanijos elektroninių laiškų ir dokumentų viešinimą ir H. Clinton diskredituojančių pranešimų skelbimą socialinėje žiniasklaidoje.

JAV prezidentas ne kartą atmetė pareiškimus, kad Maskva padėjo jam laimėti, ir kaltinimus, kad jo rinkimų kampanija bendradarbiavo su Rusija, pavadino melagingomis naujienomis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.31; 03:00

JAV ir Pietų Korėjos agentai rezga planus nužudyti Šiaurės Korėjos lyderį Kim Čen Uną (Kim Jong-un), pranešė valstybinė šios šalies žiniasklaida, ja remiasi BBC.

Šiaurės Korėjos valstybės saugumo ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad į šalies teritoriją pateko JAV Centrinės žvalgybos valdybos ir Pietų Korėjos žvalgybos agentūros remiama teroristinė grupuotė, kuri planuoja pulti pasitelkdama biochemines medžiagas.

Pranešime rašoma, esą nuo šios akimirkos prasidės „antiteroristinė ataka“. Šiaurės Korėja teroristus suras ir „be gailesčio sunaikins“.

Pranešime, kurį paskelbė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA, teigiama, kad per įtariamą ataką turėjo būti panaudotos „biocheminės medžiagos, tarp jų ir radioaktyvi medžiaga bei nuodinga nanomedžiaga“.

Vakarų ir Pchenjano žodžių karas pastarosiomis savaitėmis itin suintensyvėjo, Šiaurės Korėja grasina atlikti šeštą branduolinį bandymą.

Informacijos šaltinis – ELTA agentūra.

2017.05.06; 09:45

Czv_normalus

Š.m. spalio 21 d. Lietuvos Generalinė prokuratūra nusprendė neatnaujinti ikiteisminio tyrimo dėl galimų slaptų JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimų Lietuvoje. Kas toliau?

Gvantanamas ir Antaviliai

2009 metais Lietuva gavo JAV pasiūlymą priimti vieną ar du  Gvantanamo karinėje bazėje laikomus kalinius, įtariamus kariniais nusikaltimais prieš JAV, kurių kaltės nepavyko įrodyti. Mat JAV prezidentas Barackas Obama tų metų sausio pabaigoje pasirašė įsaką dėl Gvantanamo įlankos karinėje bazėje esančios kardomosios įstaigos uždarymo per vienerių metų laikotarpį.

Continue reading „CŽV kalėjimų Lietuvoje versija tiriama nebus?“