JAV teisėsauga formaliai pareiškė kaltinimus buvusiam prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Maiklui Flinui (Michael Flynn) dėl melagingų liudijimų apie savo kontaktus su Rusija. Penktadienį teisme jis pripažino savo kaltę.

Apie kaltinimus 59 metų M. Flinui paskelbta specialiojo tyrėjo Roberto Miulerio (Robert Mueller) dokumente.

Konkrečiai omenyje turimas M. Flino liudijimas apie jo pokalbio su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku turinį. Buvęs generolas 2016 metų gruodį, likus kelioms savaitėms iki D. Trampo inauguracijos, telefonu kalbėjosi su S. Kisliaku.

M. Flinas sąmoningai pateikė „neteisingus, fiktyvius ir melagingus“ duomenis apie šį pokalbį telefonu, sakoma R. Miulerio dokumente. M. Flinas esą neigė, kad tada prašė Rusijos vyriausybės neatsakyti griežtomis priemonėmis į kadenciją baigiančio prezidento Barako Obamos (Barack Obama) paskelbtas sankcijas Rusijai.

Buvęs generolas laikomas viena pagrindinių figūrų aferoje dėl D. Trampo komandos kontaktų su Rusija.

Dėl melagingų teiginių apie kontaktus su S. Kisliaku ponas M. Flinas vasarį atsistatydino iš patarėjo posto teišdirbęs tik pusketvirtos savaitės. Per apklausą Federaliniame tyrimų biure (FTB) sausio 29-ąją jis neigė, jog per pokalbį su ambasadoriumi spaudė jį, kad Rusija santūriai reaguotų į sankcijas. Tai būtų neteisėtas kišimasis į JAV užsienio politiką.

AFP – ELTA informacija

2017.12.02; 06:32

JAV specialusis tyrėjas Robertas Miuleris (Robert Mueller), anot žiniasklaidos, turi prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) laišką, kuriame kalbama apie Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovo Džeimso Komio (James Comey) atleidimą. 

FTB ženkliukas

Laiške, kuris nebuvo išsiųstas, detaliai aprašoma, kodėl D. Trampas norėjo atsikratyti Dž. Komiu, skelbia „Washington Post“, remdamasis su situacija susipažinusiais asmenimis, informuoja agentūra dpa.

Laiške išvardyti D. Trampo nusiskundimai Dž. Komiu. Tarp jų, pavyzdžiui, yra priekaištas Dž. Komiui, kad šis viešai nepareiškęs, jog dėl Rusijos aferos nėra vykdomas tyrimas prieš D. Trampą.

Apie šį D. Trampo laišką iki šiol nebuvo žinoma. Anot „Washington Post“, prezidentas jį parašė kartu su savo patarėju Stivenu Mileriu (Stephen Miller). Tačiau laiškas nebuvo išsiųstas.

D. Trampas FTB vadovą netikėtai atleido gegužės 9 dieną. Dėl to prezidentui tenka gintis nuo kaltinimų, jog jis norėjęs daryti įtaką FTB dėl Rusijos aferos. FTB tiria, ar Rusijai galimai darant įtaką JAV prezidento rinkimams būta susitarimų tarp D. Trampo rinkimų štabo ir Maskvos. Po Dž. Komio atleidimo Teisingumo departamentas paskyrė R. Miulerį specialiuoju tyrėju vadovauti tyrimui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.03; 05:00