Karinė Vakarų žiniasklaida ir joje savo įžvalgas skelbiantys analitikai, gana ilgai beveik neskyrę dėmesio karui Ukrainoje, pagaliau atsigręžė į tai, kas, galima sakyti, yra šio karinio konflikto varomoji jėga – prasidėjo diskusijos apie naująją Rusijos karinę doktriną.

Jau nebe pirmų paliaubų nesilaikymas, trivialus neigimas Ukrainoje esant Rusijos kariuomenę bei aibės pateikiamų priešingų įrodymų, regis, pagaliau įkvėpė ne tik Vakarų politikus vis dažniau reikšti susirūpinimą Kremliaus agresija, bet ir tenykščius gynybos politikos analitikus pažvelgti į tai, kas gena rusiškus tankus bei haubicas į priekį per svetimą teritoriją.

Continue reading „Rusiškoji agresija: valstybinės politikos kursas“

Naujųjų metų išvakarėse įprasta svajoti, ką atneš Naujieji metai. Lengviausia atsakyti: pagyvensime – pamatysime. Šitaip teigdamas niekad neprašausi pro šalį. Ir vis dėlto noras nuspėti bent keletą žingsnių į priekį – begalinis.

2015-ieji tikriausiai nebus Lietuvai nei ženkliai geresni, nei akivaizdžiai sunkesni. Nebent Kremliaus diktatorius sumanys „žaliųjų žmogeliukų“ kovinę dvasią patikrinti dar ir Baltijos šalių teritorijose. Tada tikrai nebus paprasta.

O kad Vladimiras Putinas tebelinkęs agresyviai mojuoti karo kirviu, primena naujoji Rusijos karinė doktrina, sukurpta 2015-ųjų išvakarėse. Žinoma, gyvenimiška patirtis byloja, kad negalima tikėti nė vienu Rusijos prezidento žodžiu. Nes šis vadovas begėdiškai meluoja. Meluoja visur ir visada, kai reikia pateisinti savo chuliganiškus žingsnius. Todėl naiviai pasielgtume, jei aklai tikėtume V.Putino pasirašytais dokumentais. Šiandien sukurpė beprotišką doktriną, rytoj galbūt surašys idiotišką variantą.

Continue reading „Lietuvišką nenuoseklumą jau pastebi ir amerikiečiai“