Abiejų Korėjų vadovai surengė netikėtą susitikimą. EPA-ELTA nuotr.

Šiaurės ir Pietų Korėjų vadovai abi Korėjas skiriančioje demilitarizuotoje pasienio zonoje surengė iš anksto neskelbtą susitikimą, šeštadienį pranešė Pietų Korėjos prezidentūra.

Tai tik antrasis Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino susitikimas. Vadovų susitikimas vyko pasienio kaime Panmundžome.

Susitikimas surengtas abiem šalims toliau dedant pastangas nukreipti istorinį JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimą į geras vėžes.

Ketvirtadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė birželio 12 dieną Singapūre turėjusį įvykti jo susitikimą su Kom Jong-unu. Tačiau vėliau užsiminė, kad jų dviejų susitikimas vis dėlto gali įvykti.

Jei D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimas įvyks, jo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas būdams paversti Korėjos pusiasalį nebranduoline zona ir mažinti įtampą.

Teigiama, kad derybų su Kim Jong-uno rezultatus Moon Jae-inas paskelbs sekmadienį ryte.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05:27; 00:30

Pietų Korėjos prezidentas ir Šiaurės Korėjos lyderio sesuo kartu stebėjo koncertą Seule. EPA-ELTA nuotr.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas sekmadienį Seule vykusio Šiaurės Korėjos muzikantų koncerto metu sėdėjo šalia Kim Jong-uno sesers, o tuo metu lauke susirinkę protestuotojai degino Šiaurės Korėjos vėliavą.

Šis koncertas – paskutinis renginys, numatytas istorinio Šiaurės Korėjos delegacijos vizito Pietų Korėjoje programoje. Po jo Pchenjano delegatai išskrido namo.

Viena iš ryškiausių delegacijos vizito akimirkų buvo Kim Jong-uno sesers ir ypatingosios pasiuntinės Kim Yo-jong prezidentui Moon Jae-inui šeštadienį perduotas brolio kvietimas apsilankyti Šiaurės Korėjoje.

Tiesa, Pietų Korėjos prezidentas kvietimo iš karto nepriėmė ir pareiškė besiviliantis, kad bus sudarytos „tinkamos sąlygos“, jog vizitas galėtų įvykti.

Nuotraukose iš sekmadienio koncerto matyti plojantys Moon Jae-inas, Kim Yo-jong ir nominalusis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Yong-namas, oficialus Pchenjano delegacijos vadovas.

Pchenjano Samdžijono orkestro koncerto metu, be kita ko, netikėtai pasirodė atlikėja Seohyun iš vienos populiariausių Pietų Korėjos popmuzikos grupių „Girls Generation“. Tai buvo dalis tarpvalstybinio susitarimo, pagal kurį Šiaurės Korėja į Pietų Korėjoje vykstančias žiemos olimpines žaidynes atsiuntė šimtus atletų, palaikymo šokėjų ir kitų.

Tačiau pacifistinių pažiūrų prezidento Moon Jae-ino siekis suartinti kaimynes pykdo šalies konservatorius, kurie jį kaltina esant Šiaurės Korėjos šalininką ir kenkiant saugumo aljansui su JAV.

„Tai, kad tie raudonieji komunistai yra Seulo širdyje – visiškas pažeminimas!“ – netoli koncertų salės šaukė vienas iš protestuotojų, kol dešimtys kitų laikė transparantus su užrašais, smerkiančiais tiek Kim Jong-uną, tiek Moon Jae-iną.

Kai kurie protestuotojai padeginėjo Šiaurės Korėjos vėliavas, o kiti, plėšydami Šiaurės Korėjos lyderį vaizduojančius plakatus, šaukė: „Suplėšykime Kim jong-uną į gabalus!“

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.13; 00:30