2010-2012 metais Kinijos vyriausybė nužudė arba įkalino apie 20 Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) informatorių, taip pakenkiant Jungtinių Valstijų žvalgybai Kinijoje. Šią žinią išlatino britų nacionalinis transliuotojas remdamasis dienraščio „The New York Times“ pranešimais.

Kol kas neaišku, ar Jungtines Valstijas išdavė CŽV šnipas, taip padėdamas Kinijai nustatyti agentų tapatybes, ar Kinijai pačiai pavyko įsibrauti į CŽV slaptą ryšių sistemą. Buvę ir dabartiniai Amerikos agentai dienraščiui teigė, kad vienas JAV informuotojas buvo nušautas Kinijos vyriausybei priklausančiame kieme, – taip siekiant įspėti kitus JAV agentus.

Keturi buvę CŽV pareigūnai dienraščiui pripažino, kad 2011 metų pradžioje pradėjo dingti JAV agentai. Siekiant ištirti šiuos incidentus, susibūrė CŽV ir Federalinis tyrimų biuras (FTB). Tyrimas sukosi ties vienu buvusiu CŽV agentu, tačiau neužteko įrodymų jam suimti. Jis šiuo metu gyvena kitoje Azijos šalyje.

CŽV nekomentavo dienraščio pranešimų.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.22; 03:30

ne_boltajjj

2012 metų birželio 20 dieną Sankt-Peterburgo miesto teismas paskelbė kaltinamąjį nuosprendį dviem Baltijos Valstybinio technikos universiteto „Vojenmech“ (anksčiau žinomas kaip Leningrado mechanikos institutas) profesoriams, apkaltintiems valstybės išdavimu.

Sviatoslavas Bobyševas ir Jevgenijus Afanasjevas buvo suimti 2010 metų kovą, apkaltinus perdavimu Kinijos valdžiai slaptos informacijos, kuri gali pakenkti RF valstybės saugumui. Pagal tyrimo versiją, J.Afanasjevas ir S.Bobyševas perdavė Kinijos Liaudies Respublikos atstovams žinias, susijusias su strateginiu raketų kompleksu „Bulava“, konkrečiai, žinias apie povandeninį startą.

Continue reading „Du profesoriai iš „Vojenmech“‘o nuteisti už šnipinėjimą Kinijos naudai“