Rumunijoje trečią vakarą tęsėsi antikorupciniai protestai. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienį Rumunijos sostinėje Bukarešte trečią vakarą iš eilės tūkstančiai žmonių dalyvavo proteste prieš tariamą valdžios atstovų korupciją.

Naujienų agentūros „Agerpress“ duomenimis, prie vyriausybės būstinės Bukarešte susirinko apie 10 tūkst. žmonių. Valstybės himną giedodami ir Rumunijos vėliavomis mosuodami protestuotojai vėl susirinko Pergalės aikštėje priešais vyriausybės būstinę. Tačiau protestuotojų minia buvo daug mažesnė nei du ankstesnius vakarus, kai susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

Protesto organizatoriai reikalavo vyriausybės atsistatydinimo dėl naujo teisės akto ir priemonių, skirtų ginti korumpuotų politikų interesus.

Sekmadienį vykusio protesto metu išvengta susirėmimų. Tuo tarpu penktadienį po demonstrantų ir policininkų susirėmimų mažiausiai 450 žmonių prireikė medicininės pagalbos.

Apie demonstracijas sekmadienį taip pat pranešta iš Klužo-Napokos, Sibiu ir Jasai miestų.

Ministrės pirmininkės Vioricos Dancilos vyriausybė pateko į kritikos ugnį dėl priimtų teisės aktų, apribojančių kovos su korupcija agentūros DNA galias. Be kita ko, buvo atleista DNA vadovė Laura Kovesi.

Rumunija reitinguojama tarp labiausių korumpuotų šalių Europos Sąjungoje, ir kritikai teigia, kad naujosios priemonės tik pablogins padėtį šalyje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.13; 08:00

video_cip

TAF lyderis dr. Algimantas Matulevičius pripažįsta, kad apie jo vadovaujamą judėjimą konkurencijos bijantys oponentai mėgina paskleisti kuo daugiau iš piršto laužtų prasimanymų. Ypač gaji mintis, esą TAF trokšta tik vieno – bet kokia kaina laimėti būsimuose Seimo rinkimuose. TAF vadovas A.Matulevičius neneigia, kad siekiama revanšo. Tačiau tas revanšas – padorus, prasmingas. TAF tikslas – ne valdžia dėl valdžios. TAF tikslas – padėti padoriems piliečiams sukurti padorią valstybę. Dr. A.Matulevičiaus žodžiais tariant, Tautos Ateities Forumo sambūris trokšta sukurti valstybę, kurioje “nebūtų nei korumpuotų politikų, nei nusikaltėliams talkinančių specialiųjų tarnybų, nei parsidavusios žiniasklaidos”.

Dr. A.Matulevičius sako: “netikėkite, ką apie mus suokia mūsų priešai”. Dr. A.Matulevičius taip pat pabrėžia, kad jo sambūris turi viziją, kaip “galėtume išbristi iš šiandieninės balos”. Ir kviečia valstybės likimui neabejingus žmones burtis po TAF vėliava.

Continue reading „Kokio revanšo siekia Tautos Ateities Forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius?“