Antradienį paskelbta, kad per gaisrą Rusijos ginklų sandėlyje dingo vienas žmogus ir keli kiti žmonės buvo sužeisti. Du kariškiai buvo sužeisti skeveldrų, o į ligoninę iš viso išvežti 7 žmonės.
 
Tūkstančiai per incidentą evakuotų gyventojų laukia, kol galės sugrįžti namo.
 
Pirmadienį netoli Ačinsko miesto Krasnojarsko krašte įsiliepsnojo šaudmenų sandėlis. Liudininkai socialiniuose tinkluose publikavo vaizdo įrašus, kuriuose matyti didžiulis juodų dūmų stulpas, kylantis virš miško.
 
Sandėlis ne tik degė – sproginėjo ir ugnies apimtos šaudmenų atsargos.
 
Antradienį sprogimai buvo sustabdyti, vis dėlto gyventojams dar neleista grįžti namo – karinės pajėgos turės pasirūpinti paveiktų gyvenamųjų vietų išminavimu.
 
Gynybos ministro pavaduotojas Dimitrijus Bulgakovas teigė, kad į įvykio vietą atvažiavo 70 karininkų, kurie padės atlikti valymo darbus. Televizijos transliacijos metu jis teigė, kad incidentą, manoma, nulėmė „žmogiškoji klaida“.
 
Iš Ačinsko miesto ir gretimų teritorijų buvo evakuota daugiau nei 9 500 žmonių, kiti 6 000 išvykti nusprendė patys, teigė regiono vyriausybės pareigūnai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.06; 02:00

« 2 2 »

Rugpjūčio 1-ąją 8 valandą ryto iš kelionės „Misija Sibiras – 2014“ sugrįžo šešiolika ekspedicijos dalyvių. Ekspedicijos tikslas – aplankyti Krasnojarsko krašte gyvenančius lietuvius – buvusius tremtinius ir politinius kalinius, jų vaikus ir anūkus. Ekspedicijos dalyviai taip pat tvarkė ten nykstančias lietuvių kapinaites.

Manoma, kad 1990-aisiais Rusijos Krasnojarsko platybėse gyveno per 20 tūkst. lietuvių, atsidūrusių ten dėl tremčių ir politinių represijų, patirtų sovietiniais metais. Pirmieji masiniai trėmimai į šį kraštą iš Lietuvos prasidėjo 1941-aisiais, o 1948-aisiais vienu metu į Krasnojarską ištremta net 21 tūkst. lietuvių. Tuomet Jeniseisko ir Kazačinsko rajonuose apgyvendinta per 3 tūkst. tautiečių. Nepakėlę ypač sudėtingų gyvenimo sąlygų daug jų nesulaukė šios dienos.

Dabar Krasnojarse gyvena vos keli tūkstančiai lietuvių.

Tai – jau dvyliktoji ekspedicija į lietuvių tremties vietas.

Artimiausiu metu portalas slaptai.lt pateiks videoreportažą, pasakojantį apie „Misijos Sibiras – 2014“ dalyvių sutiktuves Vilniaus geležinkelio stotyje.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2014.08.01; 10:44