Angelai Merkel, kuri sekmadienį mini 15-ąsias kancleriavimo metines, skriejo ir sveikinimai, ir kandžios replikos.
Prancūzijos dienraštis „Le Parisien“ šia proga pakalbino politikus, kuriems yra tekę dirbti ir derėtis su A. Merkel jos ilgos politinės karjeros metu.
„Ji yra turbūt didžiausia politinė veikėja visoje Europoje“, – laikraštyje cituojamas buvęs Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris, pasak kurio, A. Merkel yra „moteris, kuri žino, kaip būti stipria, bet ne griežta“.
„A. Merkel yra labai pragmatiška, tikras „vokiškos kokybės“ pavyzdys. Ji gali būti erzinanti, nes kartais veikia labai lėtai, ne itin entuziastingai“, – prisiminimais dalijasi nuo 2012 m. iki 2014 m. Prancūzijos premjero pareigas ėjęs Jean-Marcas Ayraultas.
Kiti prancūzų politikai Vokietijos kanclerę taip pat apibūdina kaip žmogų, kuris neskuba priimti svarbių sprendimų.
Europos centrinio banko vadovė Christine Lagarde Vokietijos vyriausybės vadovę pasveikino tviterio žinute, kurioje teigia, jog „kanclerė A. Merkel ėmėsi ryžtingų žingsnių Europai sustiprinti šiais iššūkių kupinais laikais ir šiandien yra viena gerbiamiausių pasaulio lyderių“.
2018 m. spalį A. Merkel, tuomet vadovavusi valdančiajai Krikščionių demokratų partijai (CDU), paskelbė, kad neketina dalyvauti 2021 m. vyksiančiuose rinkimuose.
Tuo metu Vokietijos kraštutinė dešinioji partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) neslepia laukianti, kada A. Merkel pagaliau pasitrauks iš valdžios.
„Laikykitės, žmonės, liko tik vieneri metai“, – AfD parlamentarė Joana Cotar rašė tviteryje.
Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimus, deja, laimėjo dabartinis partijos pirmininkas Andrius Kubilius.
Bendras rezultatas: už I.Degutienę – 4628už A.Kubilių – 5546. Žodžiu, 918 balsų persvara nugalėjo šiandieninis partijos pirmininkas A.Kubilius. Rinkimų rezultatus nulėmė Vilniaus ir Kauno skyrių balsai.
I.Degutienė Vilniuje surinko – 461 balsus, A.Kubilius – 857, Kaune atitinkamai 290 ir 827, Panevėžyje – 121 ir 224, Šiauliuose 92 ir 103, Alytuje – 112 ir 70, Molėtuose 82 ir 25, Klaipėdoje 203 ir 130, Marijampolėje 65 ir 149. Dvi paras trukusių TS-LKD pirmininko rinkimų metu kai kurie politologai spėjo, jog TS-LKD pirmininko rinkimus laimėjus Seimo pirmininkei Irenai Degutienei partija trumpam patirtų reitingų šoktelėjimą, bet ilgainiui taptų tradicionalistiška, krikdemiška.