Michael Behrendt / Die Welt
Berlyno nusikalstamą pasaulį užgrobė arabų klanai
Kriminalinės grupuotės dideliuose Vokietijos miestuose bando tikslingai verbuoti į savo gretas pabėgėlius, gyvenančius laikinose prieglaudose, rašo Vokietijos laikraštis Die Welt, remdamasis savo šaltiniais iš Vokietijos policijos.
„Kol visa Vokietija aptarinėja migracijos krizę, nusikaltėlių gaujos naudojasi situacija, kurioje atsidūrė pabėgėliai, – tvirtina anoniminis vokiečių policijos bendradarbis. – Pirmiausia, nusikaltėlių klanus interesuoja jauni ir fiziškai stiprūs vyrai, kuriuos panaudoja nešvariems darbams, o būtent – vagystėms, prekybai narkotikais, konkurentams primušti“. Kaip pabrėžia leidinys, VFR policijai ir prokuratūrai tas fenomenas žinomas, bet prieš tai jos negali imtis kokių nors teisinių priemonių.
Visų pirma, kaip pasakojama straipsnyje, rimtų problemų su arabų kriminaliniais šeimų klanais yra dideliuose Vokietijos miestuose, tokiuose kaip Berlynas ir Bremenas. Teisėsaugos institucijų duomenimis, Berlyne yra apie 15–20 didelių šeimų, kuriose nuo septynių iki devynių žmonių buvo pastebėti veikiantys neteisėtai. Tokios šeimos – daugiausia iš Libano – pradėjo atsirasti VFR aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Jos supirkinėjo pigius būstus ir palaipsniui atsigabendavo ten savo giminaičius. O dabar jos kontroliuoja miestuose didelę dalį organizuoto nusikalstamumo. Pasak Berlyno kriminalinės policijos žemės žinybos atstovo Dirko Jakobo, arabų šeimyninių klanų nariai kontroliuoja dalį narkotikų rinkos, dalyvauja vagystėse ir rodo „savo galią“ stambiais plėšikavimais, įskaitant pokerio turnyrą Hyatt‘o viešbutyje ir stambų prekybos centrą KaDeWe.
„O pabėgėliai atvyksta čia be pinigų. Ir jiems parodo, kaip galima greitai ir be specialių žinių jų gauti. Skurdas juos suvilioja. O tas faktas, kad daugelis iš jų nemoka vokiškai nė žodžio, dar labiau stumia juos į rankas tiems, kas prakalba su jais jų gimtąja kalba“, – komentuoja situaciją Berlyno vyresnysis prokuroras Sjorsas Kamstra.
Policininkams, kovojantiems su organizuotu nusikalstamumu, žinoma, kad Berlyne jau seniai dominuoja tie klanai. Pavyzdžiui, vienas iš tokių klanų visiškai kontroliuoja prostituciją Šionebergo (Schöneberg – red.) rajone. Kaip pasakoja policininkas, jaunoms rumunų prostitutėms „tenka nuolat duoti mokestį už vietą arabams, kitaip jas muša. Beje, su tuo susitaikė net vokiečių suteneriai, kurie irgi atiduoda jiems pusę savo pajamų“. Už tai jiems siūlomas „stogas“. Be to, jie reikalauja mokėti dideles pinigų sumas ir už savo tėvynainius: vargu ar Berlyne yra „šiša-barų“ (kaljaninių – red.), kuriems neteko susidurti su prievartavimu.
O paskutinis kriminalinių klanų „fintas“, pasak policininkų, – tai mašinų nuomos kontoros: tokiais atvejais jie išsinuomoja nepastebimus už pastatų esančius kiemus ir ima lizingu tokių markių mašinas, kaip Mercedes-Benz ar BMW. Pasak Kamstros, tokios nuomos kompanijos gyvuoja vos keletą mėnesių. „Ir dažniausiai jas paskui paprasčiausiai uždaro, o lizingu paimtus automobilius paskelbia kaip vogtus, – tęsia prokuroras. O iš tikrųjų juos parduoda į Rytų Europos šalis. Taip pat galingos, daugelio arklio jėgų, mašinos gali būti naudojamos plėšikavimams ir kitiems nusikaltimams. O kai kriminalinės policijos bendradarbiai ateina pagal ženklinį numerį į nuomos firmą, jos bendradarbiai pateikia jiems suklastotus duomenis, ir taip dar labiau komplikuoja darbą“.
Kad su tokių klanų žmonėmis geriau nesipykti, rodo tai, kas nutiko vienam iš geriausiai Vokietijoje žinomų asmens sargybinių Michaeliui Kurui, kuris dar yra ir tuo pačiu vardu pavadintos Berlyno privačios saugos organizacijos savininkas. Beje, būtent jo firma užsiima Holivudo žvaigždžių apsauga, kai šie atvažiuoja į Vokietiją. Taigi, po pokerio turnyro apiplėšimo Hyatt viešbutyje būtent dėka Kuro bendradarbiavimo su policija buvo nubausti nusikaltėliai, priklausę vienam šeimyniniam klanui Berlyne. „Ir man pasidarė aišku, kad jie manęs niekada neužmirš“, – pasakoja buvęs kikbokso pasaulio čempionas. Po nuosprendžio paskelbimo pradėjo pasitvirtinti įtarimai, kad „Kurui pašalinti buvo pasamdytas samdomas žudikas, kuris tam tikslui įsigijo pistoletą-kulkosvaidį“. Potencialus žudikas jau pradėjo sekti Kuro aplinkinius, kai į kriminalinės policijos žemės žinybą rimtam pokalbiui buvo iškviesti to klano vadai. Ten aukšti policijos valdininkai jiems paaiškino, jog jiems žinoma apie planus nužudyti Kurą. Po to asmens sargybinį patį lydėjo asmens sargybiniai, pabrėžia Die Welt.
„Berlynas prarastas. Tos struktūros taip stipriai įsitvirtino visose organizuoto nusikalstamumo sferose, kad grįžti net 20 metų atgal jau nebeįmanoma, – įtikinėja Kuras. – Be to, tie žmonės nepaprastai pavojingi ir prarado bet kokią pagarbą valstybinei valdžiai“.
Informacijos šaltinis: Die Welt.
2016.04.19; 06:22