Kupranugaris. Vikipedija

Rijadas, gruodžio 9 d. (ELTA). Daugiau kaip 40 kupranugarių diskvalifikuota iš kasmetinio Kupranugarių grožio konkurso Saudo Arabijoje, nes jiems atliktos kosmetinės operacijos ar suleista botulino injekcijų. Apie tai pranešė valstybinė Saudo Arabijos spaudos agentūra, kuria remiasi agentūra AP.
 
Į karaliaus Abdulazizo kupranugarių festivalį, kuris trunka apie mėnesį, kasmet kviečiami gražiausių kupranugarių veisėjai. Prizinį fondą sudaro 58 mln. eurų. Žiuri komisija nugalėtoją renka, be kita ko,  atsižvelgdama į kupranugario galvos, kaklo ir kupros formą bei kūno laikyseną.
 
Botulino injekcijos, odos patempimas ir kitos kosmetinės procedūros, kad kupranugaris būtų patrauklesnis, griežtai draudžiamos. Žiuri nariai naudojo „specialias, pažangias“ technologijas, kad atpažintų „patobulinimus“.
 
Nustatyta, kad grožio operacijos atliktos dešimtims kupranugarių. Kai kuriems gyvūnams suleista hormonų raumenims sustiprinti, kitiems – botulino į lūpas, dar kitiems padidintos tam tikros kūno dalys.
 
Konkurso organizatoriai sukčiams grasina didelėmis baudomis.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.10; 06:20

Australijoje dėl didžiulės sausros bus nušauta 10 000 kupranugarių. Gyvūnai kelia grėsmę nuošalioms aborigenų gyvenvietėms, trečiadienį pranešė Pietų Australijos valstijos tarnybos.
 
Didžiulės kupranugarių kaimenės, ieškodamos vandens ir maisto, pasiekia aborigenų gyvenamas teritorijas, teršia geriamą vandenį ir tuština maisto produktų atsargas, sakoma pranešime.
 
Kupranugarius iš sraigtasparnių šaudys snaiperiai. Jų naikinimas vyks laikantis aukščiausių gyvūnų gerovės standartų, pareiškė valstijos Aplinkos ministerija.
 
Tai pirmoji tokia akcija valstijoje. Ji bus vykdoma Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjaros (APY) administraciniame rajone, kuriame gyvena apie 2 300 aborigenų. Tai pasitarnaus ne tik žmonių apsaugai, bet ir kaimenių gerovei, teigia ministerija. Esą jau yra nuo troškulio nugaišusių ar mirtinai vieni kitų sutryptų kupranugarių. 2019-ieji buvo sausiausi metai Australijoje nuo orų stebėjimų pradžios.
 
XIX amžiuje iš Indijos įvežti kupranugariai Australijoje laikomi didele bėda, nes teršia šaltinius ir ieškodami maisto sumindo natūralią florą.
 
Šiandien Australijos dykumoje ko gero gyvena tiek laukinių kupranugarių kaip niekur kitur pasaulyje. Spėjama, kad jų gali būti daugiau kaip milijonas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.08; 00:30