Pirmadienio vidurdienį V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų, piketavo greitosios pagalbos medikai ir dispečeriai. Daugiau nei 50 šios srities darbuotojų kreipėsi į valdžią priešindamiesi ketinimams priimti vienintelį Bendrojo pagalbos centro telefono numerį (112) visoje Lietuvoje. Tai, susirinkusiųjų nuomone, pareikalautų daugiau aukų ir apsunkintų greitosios pagalbos darbuotojų darbą. Piketuotojai rankose laikė didelius plakatus su užrašais „Laisvė medikams ir pacientams“ ir „Griūva GMP – kenčia pacientai“.
Su piketuotojais susitiko vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.
Skubiosios pagalbos specialistės dispečerės Audronės Drabavičienės, teigimu, situacija yra absurdiška – norima panaikinti greitosios pagalbos trumpąjį telefono numerį 033 ir visos žmogui būtinos skubios pagalbos teikimą palikti Bendrajam pagalbos centrui (BPC). Tai reikštų, kad visa pagalbos sistema – policija, gaisrinė, greitoji pagalba – būtų pasiekiama vienu telefono numeriu.
„Juk žmogui pagalbą mes galime suteikti ir nuotoliniu būdu. Jei situacija rimta – iškviesti greitosios pagalbos ekipažą. Niekas nelaimės atveju nenori būti nukreipiamas telefonu iš vienos dispečerinės į kitą. Aš – medikė, galiu suteikti žmogui pagalbą, bet negaliu užsiimti gaisro gesinimo darbais bendruoju telefonu. Juk gyvename laisvoje šalyje, todėl turime ir laisvę į skubią pagalbą“, – sakė ji.
Operatyvinės pagalbos tarnybos vadovas Igoris Lukaševas sakė, kad protestuojama dažnai. Vien šiemet jau antrą kartą, tačiau nei į protestus, nei į laiškus nėra atsakoma.
„Mūsų niekas negirdi. Į siūlomas alternatyvas nėra atsakoma, yra siūlomi tik įstatymai, kurie, mūsų galva, yra neadekvatūs. Panaikinus trumpąjį greitosios pagalbos telefono numerį 033 žmonėms padėti bus sunkiau. Taip pat tai gali pareikalauti daugiau aukų. Juk žmonės nėra kvaili, jei prasideda ūmus skausmas, jie neskambina gaisrinei, skambina mums“, – sakė I.Lukaševas.
Su piketuotojais susitiko ir vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Jis ramino greitosios pagalbos medikus ir dispečerius, kad darbo jie nepraras, o valstybė sutaupys lėšų.
„Jūs ne taip viską suprantate. Kodėl greitoji pagalba turi būti išskirtinė ir turėti atskirą telefono numerį? Niekas iš jūsų neatima darbo – toliau galėsite suteikti pagalbą žmonėms, tačiau skambučius valdys BPC. Žmogus, patekęs į nelaimę, iškart skambina bendruoju pagalbos numeriu (112), o ne atskirai medikams. Daug kas išvis nežino jūsų numerio“, – pabrėžė jis.
Pasak vidaus reikalų ministro, tai taip pat sumažintų valstybės išlaidas ir susistemintų dispečerinių veiklas.
Beveik visą ministro kalbą lydėjo nepasitenkinimo replikos ir švilpimas.
Informacijos šaltinis – ELTA
2017.06.27; 05:06