Lenkijos policija paskelbė premiją už informaciją apie asmenis, sudeginusius ES vėliavą. EPA-ELTA nuotr.

Lenkijos sostinės policija ieško žmonių, kurie sekmadienį per eitynes Nepriklausomybės atgavimo 100-ųjų metinių proga sudegino Europos Sąjungos vėliavą. Kaip pranešė pirmadienį Varšuvos policijos komendantūra, už informaciją apie teisės pažeidėjus bus išmokėta premija.

„Sostinės policijos komendantas paskyrė 5 tūkstančių zlotų (apie 1300 eurų) premiją žmonėms, kurie padės rasti tai padariusius asmenis“, – sakoma Varšuvos policijos pareiškime. Be to, pareigūnai ieško žmonių, deginusių minioje signalinius deglus, nors tai buvo uždrausta.

Apie ES vėliavos sudeginimą per eitynes sekmadienį pranešė Lenkijos jaunimo organizacija, pasidalijusi tviteryje nuotraukomis.

Policijos duomenimis, sekmadienio eitynėse Varšuvoje dalyvavo apie 250 tūkstančių žmonių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.13; 06:13

Lenkijos policija saugojo homoseksualų eitynes. EPA-ELTA nuotr.

Intensyviai saugant policijai, Lenkijos Liublino mieste šeštadienį vyko eitynės už homoseksualų lygiateisiškumą. Agentūra PAP pranešė, kad pareigūnai panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas, kad sutramdytų apie 200 priešiškos demonstracijos dalyvių. Policininkų link skriejo akmenys ir petardos. Eitynėse už didesnę toleranciją dalyvavo apie 1 500 žmonių.

Katalikiškoje Lenkijoje homoseksualų paradai vyksta Varšuvoje ir daugelyje kitų miestų. Tačiau nuo tada, kai valdžioje yra konservatyvi Teisės ir teisingumo partija (PiS), priešiškumas homoseksualams išaugo.

Reikia dėkoti policijai, kad per eitynes Liubline išvengta dramos, sakė Liublino meras Krzysztofas Zukas. Jis prieš tai mėgino užkirsti kelią eitynėms, tai argumentuodamas saugumo klausimais.

Policijos duomenimis, nukentėjo du pareigūnai. Suimta kelios dešimtys asmenų, kurie priešinosi pareigūnams ir mėgino sutrukdyti eitynėms. Daugiau įtariamųjų tikimasi nustatyti išanalizavus vaizdo medžiagą. Pačios eitynės praėjo sklandžiai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.14; 10:13

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.

Pasak leidinio, pirmiausia domimasi asmenimis, dalyvaujančiais antivyriausybinėse demonstracijose ir kitose protesto akcijose.

„Į registrą įtraukiami asmens duomenys, nuotraukos, taip pat automobilių numeriai“, – rašo „Gazeta Wyborcza“. Tokie sąrašai leidžia policininkams laisvai gauti informacijos apie aktyviausius protestų dalyvius neprašant specialaus teismo leidimo.

Policijos vyriausiosios valdybos atstovas paneigė pranešimus apie tokių sąrašų sudarymą. „Mes tik stebėjome akcijų organizatorių automobilių judėjimą jų rengimo rajone, kad užtikrintume kitų dalyvių saugumą“, – sakė žurnalistams pareigūnas.

Pastarosiomis dienomis Lenkijoje vyksta masinės protesto akcijos prieš vyriausybės planus įgyvendinti teismų reformą, kuri, opozicijos nuomone, sunaikins teismų sistemos nepriklausomybę ir pajungs ją Teisės ir teisingumo partijai. Demonstracijose Varšuvoje, Krokuvoje, Gdanske ir kituose dideliuose šalies miestuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.29; 02:30