Lietuvos sprendimas uždrausti garsiam rusų atlikėjui Grigorijui Lepsui atvykti į šalį esą yra absurdiškas, o toks žingsnis neva yra skatinamas tų, kuriems dvišaliai Lietuvos ir Rusijos santykiai atrodo ir nenaudingi, ir nereikalingi, mano Rusijos atstovai.

Rusijos ambasados Lietuvoje interneto svetainėje paskelbtame komentare teigiama, kad G. Lepso įtraukimas į „juodąjį sąrašą“ yra absurdiškas, o šio sprendimo iniciatoriai neva „dar ne kartą prisimins G. Lepsą“.

„Mes jau komentavome šį absurdišką sprendimą, bet mūsų, deja, neišgirdo. Nenustebtume, jei eilinio draudimo iniciatoriai dar ne kartą prisimins G. Lepsą“, – sakoma ambasados komentare.

Šeštadienį G. Lepso įtraukimą į „juodąjį sąrašą“ pakomentavo ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė Marija Zacharova. Radijo „Echo Moskvy“ eteryje ji sakė esanti nustebinta „principingumu šalies, kuri suteikė prieglobstį ekstremistams“.

„Esu nustebinta principingumu šalies, kuri suteikė prieglobstį ekstremistams. Draudimas atvykti į Lietuvą Grigorijui Lepsui – eilinis šalies valdžios žingsnis, kuris buvo skatintas tų, kuriems dvišalių santykių tarp Rusijos ir Lietuvos vystymasis atrodo ir nenaudingas, ir nereikalingas“, – pareiškė M. Zacharova.

Praeitą savaitę paaiškėjo, kad garsus rusų atlikėjas G. Lepsas į Lietuvą atvykti nebegalės – nuo antradienio Vidaus reikalų ministerija įtraukė jį į „juodąjį sąrašą“ pagal Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi.

Dar visai neseniai Lietuvoje viešėjęs atlikėjas, teigiama, turi ryšių su nusikalstamu pasauliu.

Pagal 2017 metais Seimo priimtą Magnickio įstatymą, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva buvo ketvirtoji valstybė, priėmusi šį sprendimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.06; 13:50

G. Lepsui uždrausta atvykti į Lietuvą pagal Magnickio įstatymą. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Garsus rusų atlikėjas Grigorijus Lepsas į Lietuvą atvykti nebegalės – nuo antradienio Vidaus reikalų ministerija įtraukė jį į „juodąjį sąrašą“ pagal Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi.

Dar visai neseniai Lietuvoje viešėjęs atlikėjas, teigiama, turi ryšių su nusikalstamu pasauliu.

Pagal 2017 metais Seimo priimtą Magnickio įstatymą, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva buvo ketvirtoji valstybė, priėmusi šį sprendimą.

Sergejus Magnickis, kurio vardu buvo pavadintas šis įstatymas, buvo rusų teisininkas, siekęs atskleisti korupciją. Užuot tyrusi S. Magnickio išaiškintas schemas, Rusijos teisėsauga jam pačiam iškėlė baudžiamąja bylą, pateikė falsifikuotus kaltinimus. Patekęs į kalėjimą 2009 m., jis mirė už grotų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.04; 08:00

Grigorijus Lepsas. Youtube.com

TS-LKD frakcijos nariai Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio ir vidaus reikalų ministrus ragindami sukurti teisinį mechanizmą, kuriuo vadovaujantis, atlikėjai turintys ryšių su nusikalstamomis grupuotėmis bei įtraukti į Lietuvos valstybių-sąjungininkių nepageidautinų asmenų sąrašus arba viešai išsakę paramą agresyviai Rusijos ar kitos valstybės vykdomai užsienio politikai, arba kvestionuojantys Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymų Lietuvoje.

Kreipimąsi paskatino neseniai Lietuvoje vykę Grigorijaus Lepservidzės pasirodymai. Atkreiptinas dėmesys, kad 2013 metais JAV dainininkui įvedė finansines sankcijas ir uždraudė atvykti į šalį. Dainininkas, kaip skelbia JAV saugumas, palaiko ryšius su nusikalstama grupuote „Broliškasis ratas“.

Pasak JAV šaltinių, Rusijos kriminaliniame pasaulyje G. Lepservidzė atliko kurjerio funkciją – perduodavo pinigus įvairiems asmenims nuo grupuotės lyderių. Nuo 2013 metų G. Lepservidzė JAV negali atlikti finansinių operacijų, įšaldytas jo turtas, esantis JAV. Į šalį įvažiuoti jam taip pat draudžia Didžioji Britanija. 2018-aisiais, dėl ryšių su mafija, į šalies teritoriją G. Lepservidzei uždraudė atvykti ir Izraelis.

Rusijos mafija

„G. Lepservidzė tarptautinėje žiniasklaidoje dažnai vadinamas vienu mėgstamiausių Rusijos mafijos atlikėjų. Pabrėžiu, kad tai nėra išimtis – Rusijoje apstu tokių atlikėjų. G. Lepservidzės ir panašių apsilankymai Lietuvoje turi būti vertinamas per nacionalinio ir informacinio saugumo prizmę“, – teigė A. Ažubalis.

L. Kasčiūnas įsitikinęs, kad negalima taikyti dvigubų standartų ir tokių atlikėjų kaip G. Lepservidzė veikla privalo būti vertinama taip pat griežtai, kaip ir kitų į Vakarų valstybių sankcijų sąrašus įtrauktų asmenų poelgiai.

„Atsižvelgdami į viešojoje erdvėje prieinama informaciją, mūsų sąjungininkų argumentus, taip pat raginame užsienio reikalų ministrą ir vidaus reikalų ministrą įtraukti G. Lepservidzę į nepageidautinų asmenų Lietuvoje sąrašą“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2019.03.22; 09:20