Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių – ji iš šalies išsiuntė tris Lietuvos diplomatus, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Išvykti iš šalies jiems duota savaitė, žurnalistams penktadienį surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

L. Linkevičius patvirtino, kad išsiunčiami diplomatai, kurių tapatybių ministras neatskleidė, grįš dirbti į Užsienio reikalų ministeriją.

Penktadienį į Rusijos užsienio reikalų ministeriją pakviestas Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. Tai naujienų agentūrai ELTA patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją iškviestam Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikta nota, kurioje pareikšta, kad iš Lietuvos, reaguojant buvusio Rusijos šnipo apnuodijimą Anglijos Solsberio mieste, turi būti išsiunčiami trys Rusijos diplomatai.

Prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas, antradienį komentuodamas tokį Lietuvos žingsnį, tikino, kad Lietuva yra pasiruošusi galimam Rusijos atsakui. Tikėtina, kad Maskva, atsakydama tuo pačiu, iš Rusijos išsiųs Lietuvos diplomatus, aiškino Prezidentės patarėjas.

Informacijos šaltininis – ELTA

2018.03.31; 03:30

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyvius. 

Misija Sibiras – 2017 dalyvius Maskvoje pasitiko Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas. Lietuvos URM nuotr.

Ambasadorius pasveikino misijos narius ir linkėjo saugiai pasiekti ekspedicijos tikslą – už kelių tūkstančių kilometrų Rusijos gilumoje esančią Irkutsko sritį.

„Džiugu, kad dvyliktus metus iš eilės organizuojama sudėtinga išvyka į Sibirą suburia entuziastingus ir patriotiškus jaunuolius, ne žodžiais, o veiksmais įrodančius, kad be istorinės atminties išsaugojimo neturėsime ir savo tautos ateities. Tremtinių amžinojo poilsio vietos nusipelno pagarbos ir rūpesčio. Mūsų visų pagarbos nusipelnote ir jūs“, – sakė R. Motuzas.

Ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyviai į Irkutską iš Maskvos išvyksta trečiadienį.

Šių metų misijos tikslas – sutvarkyti Irkutske, Tulūno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos. „Misija Sibiras“ komanda šiemet tikisi sutvarkyti daugiau nei 10 skirtingose vietose esančių kapinių.

Iš Irkutsko grįžę ekspedicijos dalyviai važiuos per Lietuvos vaikų dienos centrus, globos namus ir pasakos apie ekspedicijos patirtis, okupacijos ir trėmimų istoriją ir taip prisidės ugdant pilietiškumą bei patriotiškumą.

Šių metų ekspedicija – jau 16-oji. Per 12 „Misija Sibiras“ gyvavimo metų sutvarkyta per 100 lietuviškų kapinių.

Nuo 2006 m. norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių.

Informacijos šaltinis – ELTA

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nuotraukoje: Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyvius

2017.07.19; 06:43

Lietuvos ambasadorius Maskvoje Renatas Norkus interviu žiniasklaidai pareiškė, kad Rusijos puolamųjų pajėgų didinimas Kaliningrado srityje kelia susirūpinimą Lietuvai ir nestiprina pasitikėjimo Euroatlanto regione.

Ambasadorius Renatas Norkus pabrėžė, jog Vilnius atidžiai stebi situacijos raidą Rusijoje. Ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva nerimauja dėl augančio karinio potencialo Kaliningrade, kiekvienais metais didėjančio Rusijos karinio biudžeto, plataus masto karinių pratybų netoli Lietuvos sienos.

Continue reading „Vilnius susirūpinęs didėjančia Rusijos karine galia“