Signatarų namo balkone. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Per šventinius renginius sostinėje budėję pareigūnai sako, kad valstybės atkūrimo šventės renginiai šiemet praėjo sklandžiai, jokių pažeidimų nebuvo fiksuota.
 
Visgi po Vytauto Landsbergio kalbos Signatarų namų balkone, susirinkusiųjų minioje pastebėtas į teisėsaugos akiratį patekęs prorusiškas aktyvistas Laurynas Ragelskis. Pasak policijos, tarp L. Ragelskio ir kelių kitų asmenų buvo kilęs žodinis konfliktas.
 
Tai pastebėję pareigūnai asmenis nusivedė į šoną išsiaiškinti aplinkybių. Tačiau nei konflikte dalyvavę asmenys, nei L. Ragelskis nepareiškė noro vietoje rašyti pareiškimo.
 
„Jei turės pretenzijų, galės dėl to kreiptis vėliau“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.
Vilniaus senamiestis. Signatarų namai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
ELTA primena, kad pernai Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo Katedros, Rotušės aikštėse Vasario 16 d. „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ organizuoti mitingus. Savivaldybė prašymus atmetė, argumentuodama tuo, kad minėtos vietos įtrauktos į valstybės ir savivaldybės institucijų organizuojamus renginius, tačiau organizacijos atstvoai ragino savo sekėjus dalyvauti Vasario 16-osios renginiuose. Dalis jų pasirodė prie Vilniaus Signatarų namų, kur švilpimu ir šūksniai „Gėda“ pasitiko tradiciškai kalbą sakiusį Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį. 
 
Tąkart policija prie Signatarų namų pasitelkė papildomas pareigūnų pajėgas, Pilies gatvėje pastatė specialius atitvarus, kuriais reguliavo žmonių srautus.
 
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
 
2023.02.17; 05:00

2017-ųjų sausio 13-oji diena. Minėjimas prie Lietuvos parlamento. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Policija ruošiasi ketvirtadienį prasidėsiantiems Sausio 13-osios minėjimo renginiams. Kaip teigia policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, pareigūnai turi informacijos, kad renginiuose dalyvauti ketina įvairios protesto grupės. Todėl, pažymi komisaras, policija parengė konkretų priemonių planą, kuriame numatytos ir sustiprintos policijos pajėgos šalyje, ir fizinis barjeras Nepriklausomybės aikštėje.
 
„Ankstesniais metais tas pasiruošimas būdavo paprastesnis dėl to, kad į tokį renginį rinkdavosi laisvės kovų dalyviai ir jų artimieji, o šiuo metu turime informacijos, kad rytoj prie šių asmenų gali prisijungti ir įvairios kitos visuomenės grupės, kurios turės įvairių tikslų. Tai ir protesto grupės, ir asmenys, kurie turi kitų intencijų, – atvykus išsakyti vieną ar kitą savo pasakymą“, – žurnalistams trečiadienį teigė R. Požėla.
Policija. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
„Policija yra parengusi konkretų priemonių planą, ir jis bus kažkiek kitoks – sugriežtintomis tam tikromis priemonėmis“, – pridūrė komisaras.
 
„Policija dirbs sustiprintomis pajėgomis. Kiek ir kokių pareigūnų, ką konkrečiai jie darys, neatskleisime. Pareigūnų bus tiek, kiek reikalaus situacija“, – akcentavo R. Požėla.
 
Jo teigimu, Lietuvos policija yra pasijungusi visos šalies mastu. Kaip tvirtino R. Požėla, taip pat ketinama fiksuoti į sostinę atvykstančias autotransporto priemones.
 
„Fiksuosime autobusus, išvykstančias transporto priemones, kurios vyks į Vilnių iš kitų Lietuvos regionų“, – teigė generalinis komisaras.
 
„Siekiant išvengti tam tikrų grėsmių, prie Vilniaus bus įrengti patikros punktai. Pasirinktinai mes tikrinsime transporto priemones ir kontroliuosime, ar nėra vežama draudžiamų daiktų“, – pridūrė jis.
 
Be to, R. Požėlos teigimu, ketinama prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje pastatyti laikiną fizinį barjerą.
 
„Kalbant apie Nepriklausomybės aikštę, policijos bus pakankamai. Esminis dalykas, kad mes planuojame rytoj ties dalimi Seimo perimetro įrengti vadinamąjį fizinį barjerą, kuris padės užtikrinti mūsų funkcijas, mūsų gyventojų saugumą ir viešąją tvarką. Kartu tai padės susiorientuoti žmonėms, kur jiems reikia ateiti ir būti“, – sakė komisaras ir pažymėjo, kad minimus sprendimus dėl saugumo priėmė Lietuvos policija savarankiškai.
 
Sausio 13-osios barikadų fragmentas prie Lietuvos Seimo. Slaptai.lt nuotr.

„Tai yra policijos planavimas, ne kažkieno kito planavimas, ir to fizinio barjero tikrai nebus ten, kur vyks renginys. Fizinis barjeras bus įrenginėjamas kiek kitose vietose“, – sakė komisaras.
 
Policija gali vykdyti pasirinktų žmonių patikras
 
Tuo tarpu Vilniaus apskr. policijos viršininkas Saulius Gagas teigė, kad renginio metu viešąją tvarką palaikantys pareigūnai gali vykdyti ir pasirinktų asmenų patikras.
 
„Siekiant užtikrinti sklandų renginį, policijos pareigūnai vykdys įstatymų suteiktas jiems teises. Bus galimos pasirinktų žmonių patikros. Kodėl jas vykdysime? Vykdysime todėl, kad nebūtų nešami draudžiami daiktai, kurie gali sukelti pavojų žmogaus gyvybei, sveikatai ar panašiai“, – žurnalistams sakė S. Gagas.
 
„Prašymas yra geranoriškai vykdyti policijos pareigūnų prašymus, nurodymus“, – pažymėjo jis.
 
Pasak Vilniaus apskr. policijos viršininko, į Nepriklausomybės aikštę patekimas bus šiek tiek apribotas.
Sausio 13-osios minėjimas prie Lietuvos Seimo. 2016-ieji. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Policijos pareigūnai nukreips, patars, kaip galima patekti į renginį. Į Nepriklausomybės aikštę bus galima patekti iš Gedimino prospekto pusės nuo Katedros, iš Žvėryno tilto nuo Katedros, Goštauto gatve. Tačiau nebus galima patekti asmenims per Tumėno gatvę. Tarp fontanų nebus laisvas praėjimas“, – sakė jis.
 
Vyks Lietuvos šeimų sąjūdžio protesto akcija
 
Policijos atstovų teigimu, tuo pačiu metu vyks ir Lietuvos šeimų sąjūdžio inicijuojama protesto akcija. Jau ne vieną protesto akciją surengusiam ir kontroversiškai vertinamam Šeimų sąjūdžiui, tvirtino pareigūnai, suteiktas leidimas suburti iki 1000 žmonių.
 
„Tikimės, kad tas skaičius nebus viršytas ir nebus keliamos problemos šioje vietoje“, – sakė S. Gagas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.01.13; 06:12