Gegužės 21 d., sekmadienį, 10.30 val. Lietuvos televizijos laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dėl nugalėtojo vardo susirungs konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalininkai Martynas Juzukonis iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Tautvydas Pekarskas iš Alytaus Jotvingių gimnazijos, Dovydas Puidokas iš Šiaulių Lieporių gimnazijos, Saulius Rimutis iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, Aivara Šitkauskaitė, iš Kalvarijos gimnazijos, Irmantas Vasiljevas iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos.

Šie moksleiviai į geriausiųjų šešetuką pateko po nelengvų atrankinių etapų, kur pademonstravo geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę ir beveik 200 mokinių iš visos Lietuvos, dalyvavusių šiame konkurse.

Kviečiame įsijungti Lietuvos televiziją ir pažiūrėti kaip sekėsi visiems šešiems dalyviams, kokius klausimus, užduotus ne tik laidos vedėjo, bet ir įvairių žinomų Lietuvos žmonių bei karių, jie turėjo atsakyti ir kas galiausiai tapo 2017 m. konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtoju.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

Nuotraukose – finalo akimirkos, autorius kpt. Paulius Babila

2017.05.17; 04:30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su televizijos žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojais.

Tradicija tapusiame projekte nacionalinio transliuotojo eteryje kasmet dėl sumaniausio moksleivio vardo rungiasi du šimtai 5–12 klasių jaunuolių.

„Savo mokykloms, bendruomenėms ir visai Lietuvai parodėte, kad tik nuolatinės pastangos, žinių troškimas ir darbas atneša pergalę. Į Jus lygiuojasi klasės draugai, kiti mokiniai, todėl ne tik žiniomis, bet ir savo elgesiu būkite pavyzdžiu kitiems“, – susitikime sakė Prezidentė.

Sveikindama praėjusio sezono projekto dalyvius, jų mokytojus ir tėvus, šalies vadovė pabrėžė, kad mokslas ir žinios yra neįkainojama vertybė, ir palinkėjo toliau nuolat tobulėti, siekti savo tikslų ir visada išlikti smalsiems.

Susitikime Prezidentė pasakojo apie valstybės vadovo darbą, supažindino vaikus su Prezidento rūmų salėmis. Konkurso nugalėtojai taip pat aplankė Prezidentės ir projekto dalyvių Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečio proga rūmų parke pasodintą ąžuolą.

Valstybės vadovės globojamas projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kviečia žiūrovus susipažinti su gabiais, kūrybingais ir sumaniais vaikais iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Žaidimas vyksta nuo 2008 metų. Nuo laidos pradžios „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ titulą pelnė 72 šalies mokiniai.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.05.09; 19:32