Švedija pasirengusi imtis sankcijų prieš ES šalis, atsisakančias priimti migrantus, pavyzdžiui, Vengriją. Tai pirmadienį paskelbtame interviu laikraščiui „Dagens Nyheter“ pareiškė Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas.

„Taip, aš pasirengęs tai padaryti, – atsakė S. Lofvenas, paklaustas apie galimas sankcijas. – Juk kada nors mes turime pademonstruoti solidarią atsakomybę (už migrantų priėmimą). Šios naštos negali nešti viena, dvi ar trys šalys, mums reikalinga pagalba“.

„Jeigu jos nepasirengusios imtis atsakomybės, tai irgi kainuos. Nebus galima gauti ES lėšų taip, kaip dabar, – teigė premjeras. – Vengrija – viena iš didžiausios sėkmės lydimų šalių. Neleistina, kad šalis, gavusi didžiausią ES paramą, pareikštų: „Ne, mes neprisiimame atsakomybės už migraciją“.

Kiekvieną savaitę Švedijos pasienyje policija sulaiko 150-200 migrantų. 2015 metais į 9,8 milijono gyventojų turinčią šalį atvyko 163 tūkstančiai pabėgėlių. Tai – aukščiausias rodiklis Europoje skaičiuojant vidutiniškai vienam gyventojui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.15; 11:30

Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas pareiškė planuojąs tęsti politinį dialogą su Rusija.

S. Lofvenas antradienį dalyvavo Tarptautiniame Arkties forume Sankt Peterburge ir taip pat susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Vertinu galimybę diskutuoti politikos klausimais tokiu lygiu ir ketinu tęsti politines derybas su Rusija. Akivaizdu, kad mums to reikia. Kai kuriais klausimais sutariame, o kitais – nuomonės skiriasi“, – sakė Švedijos premjeras.

S. Lofvenui susitikimas su V. Putinu pasirodė labai vertingas. „Tai buvo svarbus susitikimas ir buvo teisinga taip pasielgti“, – teigė S. Lofvenas ir pridūrė, kad „mes visada turime stengtis dar labiau gerinti santykius su Rusija.“

Klausimais, kuriuo labiausiai nesutarė politikai, buvo padėtis Ukrainoje.

Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.11; 02:00