Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos pateiktoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kuriomis nustatyta atsakomybė už manipuliavimą kelių transporto priemonėse naudojamų tachografų duomenimis.

„Šių dviejų teisės aktų korekcijos yra labai svarbios sąžiningai konkurencijai kelių transporto rinkoje užtikrinti. Jomis taip pat siekiama suderinti nacionalinės teisės ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas, pagal kurias draudžiama gaminti, platinti, reklamuoti ir parduoti prietaisus, skirtus tachografų duomenims klastoti“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Continue reading „Už manipuliavimą tachografų duomenimis grės administracinė atsakomybė“

algimantas-zolubas-1

Visi pastaruosiuose rinkimuose išrinktieji į Seimą, jiems pritariantys komentatoriai, politologai, žurnalistai ir, deja, padoriais laikytini piliečiai tvirtina, kad rinkimuose piliečiai išreiškė savo valią ir jokių abejonių dėl to negali būti.

Ar iš tikrųjų taip yra ir ar nėra kitaip?

Valia yra psichinė galia, pasireiškianti sąmoningu veikimu.

Ji gali būti tvirta, silpna, gera, bloga ir jos gali visai nebūti arba rastis liguistas valios netekimas, ką psichiatrai ir psichologai vadina abulija. Demokratijos mechanizmas rinkimų ar referendumų metu valios kokybės nevertina, tam mechanizmui svarbu, kad būtų išreikšta daugumos valia. Kokiu būdu, emocijų paveikta, administraciniu būdu primesta, pinigais ar alaus buteliu nupirkta, piliečio valia formavosi, balsavimo buhalterijai nesvarbu.

Continue reading „Piliečių valios išraiška ar manipuliavimo valia apraiška?“