Apdovanoti Vilniaus Metų mokytojai 2021. Sauliaus Žiūros nuotr.

Mokytojų dieną, spalio 5-ąją, sostinėje už pasiekimus, kūrybiškumą, išskirtinę darbo kokybę ir bendruomeniškumą apdovanoti Metų mokytojai. Juos nominavo pati švietimo bendruomenė: tėvai, mokiniai, dėkodami už įkvėpimą, pagalbą ir meilę. 13 laureatų šiemet išrinkti net iš 135 pasiūlytų kandidatų, teigiama savivaldybės pranešime.
 
„Jūs esate tie, kurie be galo daug atiduodate Vilniui. Kiekvienas jūsų turi savo istoriją ir esate savotiški simboliai. Man labai norėtųsi, kad savo istorijas pasakotumėte, skleistumėte, dalintumėtės, kad galėtume ir kitiems rodyti“, – į apdovanojimų vakarą susirinkusius mokytojus pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Už tai, kad puoselėja inovatoriškų, gamtosauginių sveikos gyvensenos idėjų sklaidą, etnines tradicijas mažųjų širdelėse, už daržiuko, kuriame kartu su vaikais augina ir prižiūri daržoves, prieskoninius augalus ir gėles, o vaikai gali pažinti, tyrinėti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, įkūrimą, Vilniaus metų mokytojo vardas suteiktas Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ mokytojai Aldonai Skamarakienei.
 
Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ fizinio ugdymo mokytojas Gytis Kavaliauskas apdovanotas už tai, kad yra mokytojas-kūrėjas. Vilniaus metų mokytojo vardas skirtas už tai, kad be G. Kavaliausko neįsivaizduojami įstaigos, bendruomenės bei ugdytinių renginiai, kuriuose jis įkūnija įvairius pasakų personažus, o kiekviena mokytojo pamoka – nauja patirtis, iššūkis, kurį įveikti pedagogas pasiryžęs padėti kiekvienam. Pedagogas mylimas ne tik vaikų, bet ir tėvų bei kolegų.
 
Už tai, kad garsėja šachmatininkų būreliu, kuriame vaikai ugdo loginį bei strateginį mąstymą, kad skatina vaikus ieškoti bei atrasti, dalintis ir priimti, džiaugtis ir paguosti, išsipasakoti, padėti bei gerbti, o ugdymą perkelia ir į įvairias miesto erdves, muziejus, kultūros įstaigas, už kantrybę ir puikų gebėjimą vaikus įtraukti į mokslus nuotoliniu ir hibridiniu būdu, metų mokytojo vardas skirtas Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos mokytojai Virginijai Mykolaitienei.
 
Vilniaus metų mokytojai 2021:
 
Vaida Ambrasaitė – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija
Tomas Jurgutis – Vilniaus Žemynos gimnazija
Vita Petrauskienė – Vilniaus Žemynos Progimnazija
Audronė Markeliūnienė – Vilniaus Žirmūnų gimnazija
Rūta Bagdonavičienė – Vilniaus Šilo mokykla
Virginija Mykolaitienė – Vilniaus Filaretų pradinė mokykla
Giedrė Paulikaitė-Daugelienė – Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla
Alicija Beata Nikonovienė – Vilniaus Lazdynų mokykla
Aldona Skamarakienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Atžalėlės“
Lina Medeišienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Žemyna“
Gytis Kavaliauskas – Vilniaus lopšelis-darželis „Ozas“
Arūnė Anskaitienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Vieversys“.
 
Šiemet pirmąkart buvo pasiūlyta nominuoti komandą. Ja už lyderystę ir buvimą ledlaužiais, pademonstruotą išskirtinį atkaklumą pandemijos akivaizdoje įkvepiant visą mokyklos bendruomenę, už tai, kad Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazija pirmoji Lietuvoje pradinukus sugrąžino į klases testuojant kaupinių metodu, o tėvų ir mokinių bendruomenė įtraukiama į diskusijas, sprendimus, įsiklausoma į kitą nuomonę ir ji gerbiama, Vilniaus metų komanda tapo Rimantas Remeika ir Arūnas Penkaitis – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija.
 
Vilniaus metų vadovu tapo dr. Sergejus Neifachas – Vilniaus lopšelis darželio „Jurginėlis“ direktorius. S. Neifachas apdovanotas už nuolatinę pagalbą visų Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenei. Už tai, kad diegia inovacijas, dalijasi žiniomis su kitomis šalies švietimo bendruomenėmis. Tai vadovas, aktyviai įsitraukiantis sprendžiant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams aktualius klausimus, dalyvaujantis įvairiose konferencijose, vedantis praktinius lyderystės mokymus kolegoms, ikimokyklinio ugdymo, metodinių, didaktinių priemonių bei publikacijų autorius, kuriomis nuolat naudojasi švietimo bendruomenė. Vilniaus miestas didžiuojasi ir džiaugiasi turėdamas puikų lopšelio-darželio direktorių, kuris demonstruoja lyderystę ne tik Vilniaus mieste, bet ir visoje šalyje.
 
Vilniaus Metų mokytojams antradienio vakarą „Vilniaus klube“ įteikti unikalūs vardiniai ženklai – ekslibrisai. Laureatams muzikinius sveikinimus skyrė Karina Krysko ir Jeronimas Milius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.10.06; 00″30

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo Metų mokytojus. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Minint Tarptautinę mokytojų dieną, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pirmadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, apdovanojo Metų mokytojus.
 
Nors, pasak ministro A. Monkevičiaus, dėl pandemijos grėsmės šventė šiemet kuklesnė, nuotaika minint Tarptautinę mokytojų dieną džiugi kaip ir visada.
 
„Labai didžiuojuosi mūsų mokytojais, kurie puikiai susitvarko dabartinėje sudėtingoje situacijoje. Jie yra pavyzdys Europos ir pasaulio mokytojams. Bet kuris dalykas, ar tai būtų muzika, kūno kultūra, matematika, ugdo visapusišką asmenybę, kai tik užmezgamas mokytojo ir mokinio ryšys. O mokytojas laimingiausias tada, kai mato laimingus mokinius, atradusius savo gyvenimo kelią ir sėkmę“, – renginyje kalbėjo ministras A. Monkevičius. 
 
Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas, perdavęs ministro pirmininko sveikinimą mokytojams, akcentavo, kad švietimo kokybei ne tiek svarbi aplinka, priemonės, kiek geras mokytojas, be kurio neįmanoma mokymosi pažanga.
 
Kaip skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šiemet premijos įteiktos 6 Metų mokytojams. Ne vienas Metų mokytojas, atsiimdamas apdovanojimus, pabrėžė, kad tai ir didžiulis įpareigojimas, ir ne vien jo paties darbo, bet ir visos mokyklos įvertinimas, dėkojo kolegoms, vadovams, šeimos nariams.
 
Jūratė Orlovienė, Tauragės „Versmės“ gimnazijos geografijos ir ekonomikos mokytoja ekspertė, atsiimdama apdovanojimą, sakė, kad „kiekviena diena mokykloje – mokytojui savitas iššūkis, bet einame tuo keliu sąžiningai ir atsakingai, kaip kiekvienas sugebame“.
Niekada savo pasirinktu gyvenimo keliu prisipažino nesuabejojęs uostamiesčio „Versmės“ progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus.
 
Šių metų laureatais taip pat tapo ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos skyriaus Šepetos Almos Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė, Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, biologijos mokytojas Aleksejus Peržu, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Vaidilutė Šepkauskienė, Alytaus Jotvingių gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė Rasa Zubrickienė.
 
Per renginį Valdovų rūmuose taip pat buvo įteikta premija šių metų Meilės Lukšienės premijos konkurso laureatui – Vilniaus Šilo mokyklos specialiosios klasės ir etikos 26 metų mokytojui Artūrui Adamui Markevič, dirbti į mokyklą atėjusiam per projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“.
 
Per renginį apdovanoti bendro Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir portalo „Delfi“ projekto „Ačiū už pamokas“ laimėtojai. Rugsėjo mėnesį esami ir buvę mokiniai tinklalapyje www.aciuuzpamokas.lt galėjo nominuoti savo mėgstamus mokytojus, parašyti jiems padėką arba perduoti „ačiū“ vienu mygtuko paspaudimu. Per keletą savaičių buvo nominuota daugiau nei 250 mokytojų, jiems ištarti per 20 tūkst. „ačiū“.
 
Mokytojams dėkota ne tik už suteiktas žinias, bet ir palaikymą, pastūmėjimą, diegiamas vertybes, šilumą, supratimą ir pokalbius.
 
Išrinkti 10 daugiausiai „ačiū“ sulaukusių pedagogų: Vesta Žukienė, Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja; Vaida Uždavinė, Vilniaus miesto Balsių progimnazija pradinių klasių mokytoja; Saida Šnipienė, Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos radinių klasių mokytoja; Inga Kazlauskienė, Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja; Paulius Sungaila, biologijos mokytojas iš Vilniaus; Jelena Ščiglo, Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja; Božena Čenko, Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos mokytoja; Greta Rekašienė, Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Drugelis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė; Vaiva Pocevičienė, Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Drugelis“ meninio ugdymo pedagogė; Danguolė Laurenčikienė, Vilniaus Baltupių progimnazijos pradinių klasių mokytoja.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.06; 05:55