Kirvis. Slaptai.lt foto

Bet kokiam našiam darbų atlikimui reikia geros technikos, kuri padeda ne tik optimizuoti darbus, tačiau taip pat ir būti ramiu, kad jie atliekami tinkamai, galiausiai, kokybiškai. Štai miško darbams technika yra būtina, tačiau esant tokiai plačiai jos pasiūlai ne visada paprasta rasti tai, ko Jums labiausiai reikia.

Miško technika kinta savo galimybėmis, kainomis, parametrais, kurie lemia darbų atlikimą, ir t.t. Kuo daugiau galimybių bus palyginta – tuo paprasčiau rasti tai, ko ieškote.

Pateikiame kelis aspektus, kurie gali padėti rasti tai, ko reikia Jūsų darbų atlikimui.

Miško technikos tipai

Šiuo metu miško technikos pasiūla yra labai plati, tad ją renkantis reikia kuo daugiau dėmesio skirti kiekvieno tipo parametrams, kad rasta atitiktų Jūsų lūkesčius. Dažniausiai specialistai nori detaliau susipažinti su šiomis opcijomis:

Nepamirškite, kad šiuo metu itin plačiai auga daugiau funkcijų atliekančių įrangos poreikis. Viena technika gali padaryti net kelis darbus. Tokiu atveju į ją verta investuoti daugiau, kadangi ir atliekamų darbų yra kur kas daugiau.

Techniniai įrangos duomenys

Taigi, kiekviena miško technika pasižymi tam tikrais parametrais, kurie lemia jos funkcionalumą. Renkantis visada verta tartis su specialistais, kurie pagal planuojamus Jūsų darbus gali nurodyti – kas labiausiai tinka Jums. Visgi, jau geriau yra pirkti brangesnę, kuri dažniausiai yra galingesnė ir turi daugiau funkcijų nei perdėtai taupyti, kadangi tuomet net ir mažesnė investicija ne visada geba patenkinti poreikius.

Įrangos gamintojai ir atsiliepimai

Darbo įrankiai. Slaptai.lt nuotr.

Taip pat renkantis miško techniką visada siūlome skaityti kitų žmonių nuomones apie tam tikro gamintojo ir konkretaus jo siūlomo modelio įrangos parametrus. Kitų komentarai gali padėti sutaupyti Jums daug laiko ir rasti tai, ko ieškote. Svarbiausia – netikėti mitais ir taip pat žiūrėti, ar vertinimai nėra tos pačios įmonės, kuri galbūt save giria, kad sulauktų daugiau pirkėjų.

Pigiau kainuoti gali dėvėta miško technika, tačiau negalite būt tikras – ką tiksliai gaunate. Žinoma, kad norisi geros kokybės, tačiau reikia per daug netaupyti, kadangi tai galiausiai gali atsisukti atgal prieš Jus. Dėl to jau geriau kartą sumokėti daugiau, tačiau būti ramiu, kad technika, kuri yra naudojama, pranoks Jūsų poreikius bei užtikrins funkcionalumą.

2023.04.13; 00:01

Lietuvos miškai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Kazys Starkevičius ragina Seimo pavasario sesijoje priimti įstatymus, kurie stabdytų Lietuvos miškų išpardavimą.

„Kreipiuosi į Vyriausybę, o ypač į aplinkos ministrą, ir raginu – kol nevėlu (o gal jau…) parenkite ir pateikite Seimui pavasario sesijos metu svarstyti teisės aktų projektus, kurie stabdytų didelių miškų plotų išpardavimą privatiems ir juridiniams asmenims. Ypač tai svarbu pasienio zonose, kai mūsų šalies juridiniai asmenys, šiose teritorijoje supirkę didelius miškų plotus, vėliau galimai juos akcijų pavidalu parduos nedraugiškos užsienio šalies investuotojams. Tai galėtų kelti grėsmę šalies saugumui“, – pažymi K. Starkevičius.

Tolumoje – Lietuvos miškai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Pasak jo, pastaruoju metu paaiškėjo, kad ne tik žemės ūkio paskirties žemė superkama dideliais kiekiais, galimai apeinant įstatymus, bet ir miško žemė „parceliuojama“ neribotai, nes Aplinkos ministerija nemato reikalo įvesti kokius nors saugiklius.

Gražuoliai Lietuvos miškai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vienas iš pavyzdžių, kai Lietuvoje atskiros galingos korporacijos dideliais kiekiais superka mūsų šalies miškus. Pasak K. Starkevičiaus, Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ jau galimai turi įsigijusi 15 tūkst. hektarų Lietuvos miškų, panašų miškų plotą jau turi įsigijusi ir kita bendrovė „Eurofbrest“.

„Tai nei daug, nei mažai – apie 15 proc. nuo privačių Lietuvos miškų. Ar tik ne tai paaiškina, kodėl dabartinė Vyriausybė taip atkakliai protegavo miškų urėdijų reformą, leidžiančią prieiti prie svarbių išteklių?“ – pažymi Seimo narys. 

Iš serijos „Lietuvos miškai”. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Pasak parlamentaro, Vyriausybei reikėtų susirūpinti, ar tokiais kiekiais parduodant miškus, įkūrus vieną miškų valdymo įmonę, mūsų girios nesubėgs į vienas rankas. „Juk ir žemės sukoncentravimu tūkstantiniuose vieno savininko plotuose susirūpinta pavėluotai. Visuomenė, žiniasklaida turi atidžiai stebėti – ar po kurio laiko nepasigirs balsų, kviečiančių į centralizuotą miškų valdymą įsileisti „privatų investuotoją“. Gal savą, gal svetimšalį, ir pradėti masinį miškų kirtimą“, – sako parlamentaras.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.02; 00:15

Prie Pilaitės rajono Vilniuje esantys miškai jau kertami be leidimo. Miškų savininkai mano esantys pilnateisiai šeimininkai ir patys gali spręsti, kaip naudingiau pasielgti su savo mišku.

Vyriausybė nutarė miestuose esančius miškus patikėjimo teise perduoti savivaldybėms.

Pastarosios ilgai nelaukė ir Seimui pateikė Miškų įstatymo projektą, kuriame galima leisti mišką paversti gyvenamosiomis statybomis. Ar kam nors berūpi, kokia yra miško paskirtis, reikšmė žmogui ir aplinkai, ir kiek jų turėtų likti.

Continue reading „Kam rūpi miškas”