Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy stos prieš teismą dėl kaltinimų prekyba poveikiu ir korupcija, praneša Prancūzijos žiniasklaida, kuria remiasi BBC.

Ši byla susijusi su 2014-aisiais vykusiais telefono pokalbiais. Teigiama, kad jų metu N. Sarkozy bandė daryti įtaką teisėjams, tyrusiems įtarimus dėl galimo neteisėto jo rinkimų kampanijos finansavimo.

Šioje byloje prieš teismą turėtų stoti ir minėtasis teisėjas, Gilbert’as Azibert’as, bei N. Sarkozy advokatas.

Visi jie savo kaltę neigia.

Teigiama, kad minėtuose telefono pokalbiuose N. Sarkozy, prisidengęs Paulio Bismuth’o slapyvardžiu, G. Azibert’ui siūlė prestižines pareigas Monake mainais į informaciją apie jo rinkimų kampanijos finansavimo bylą.

Be kita ko, N. Sarkozy anksčiau šį mėnesį buvo pateikti kaltinimai atskiroje byloje. Ji susijusi su įtarimais, kad buvusio Prancūzijos prezidento rinkimų kampanija galėjo būti finansuojama buvusio Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafio lėšomis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.30; 00:01

kadafis_amazones

“Kadafis Muamaras (gimė 1942 Sirte), Libijos valstybės veikėjas. Generolas (1976). Vienas “Laisvųjų karininkų” organizacijos įkūrimo iniciatorių (1964).

Dalyvavo 1969.09.01 revoliuciniame perversme, kuris nuvertė monarchiją. 1969-77-aisiais – Revoliucijos vadovavimo tarybos (aukščiausias valstybės organas) pirmininkas, 1970-72 metais – ir ministras pirmininkas. 1977-aisiais, panaikinus Revoliucijos vadovavimo tarybą, M.Kadafis išrinktas Visuotinio liaudies kongreso generaliniu sekretoriumi (valstybės vadovu)”.

Continue reading „Visa tiesa apie Muamarą Kadafį“