Jonas Noreika – Generolas Vėtra. Paminklinė lenta. Slaptai.lt nuotr.
Ketvirtadienį prie Prezidentūros, Daukanto aikštėje, rengiamas mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“. Mitingas inicijuojamas, reaguojant į Vilniaus tarybos sprendimą panaikinti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą ir sostinės mero Remigijaus Šimašiaus nurodymą pašalinti Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą.
 
Pasak mitingo iniciatorių, po šių sostinės savivaldybės sprendimų įtampa visuomenėje aštrėja.
 
Organizatorių teigimu, į mitingą profesoriaus Vytauto Radžvilo kviestas ir prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas nuo trečiadienio su darbo vizitu vieši Briuselyje.
 
Daukanto aikštėje prasidėjęs mitingas turėtų persikelti prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, ant kurios kabėjo memorialinė J. Noreikos-Generolo Vėtros lenta. Čia ketinama surengti akciją, kurios metu bus pagerbtas J. Noreikos-Generolo Vėtros ir visų kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimas.
Jonas Noreika. Slaptai.lt nuotr.
 
Į mitingą kviečia jaunimo sambūris “ProPatria“, Tautos forumas, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Politinių kalinių ir tremtinių bendrija ir kt. organizacijos.
 
ELTA primena, kad liepos pabaigoje nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuimtos Generolo Vėtros atminimo lentos kritikai teigė, kad J. Noreika, būdamas Šiaulių apskrities viršininku, pasirašė raštus dėl žydų geto steigimo ir žydų turto tvarkymo. Tuo metu J. Noreikos gynėjai akcentuoja jo nuopelnus antisovietiniame pogrindyje ir tai, kad jis vėliau pats buvo įsitraukęs į antinacistinį pogrindį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.05; 07:30

Rugpjūčio 7-ąją prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje buvo surengtas gausus mitingas. Susirinkimo dalyviai reikalavo gerbti Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atminimą. Mitinge kalbėjusieji akcentavo, jog Vilniaus meras Remigijus Šimašius turi ištaisyti savo klaidas: privalo prikabinti vandališkai nuplėštą paminklinę J.Noreikos lentą, kabojusią prie Vrublevskių bibliotekos sienos, o Gedimino kalno papėdėje esančiai gatvei – grąžinti K.Škirpos pavadinimą.

Vilniaus savivaldybės vadovams priekaištauta ir dėl Lukiškių aikštės. Ši vieta privalo tapti reprezentacine Lietuvos aikšte, kurioje didingu Laisvės kario paminklu pagerbiami visi už Lietuvos laisvę žuvusieji – kunigaikščiai, sukilėliai, partizanai, savanoriai, šauliai, kariai.

Mitingą derėtų laikyti pavykusiu. Tiesa, daug kam būtų buvę žymiai įdomiau išgirsti prof. Vytautas Landsbergio, Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno įžvalgas, nei parlamentaro Mindaugo Puidoko ar visuomenininko Leono Kerosieriaus šnekas. Bet tokia lietuviška realybė: ten, kur tarti žodį atėjo filosofas Arvydas Juozaitis, niekad nebus prof. V.Landsbergio ir t.t.

Beje, tądien prie Karaliaus Mindaugo paminklo buvo atėjęs ir sostinės tarybos narys Markas Adamas Haroldas bei Izraelio vėliava pasipuošęs Izraelio karys Danielius Lipšicas. Koks jų atėjimo tikslas – nežinia. Jie, matyt, mano, kad be britiškų ir žydiškų rekomendacijų lietuviai nepajėgūs susigaudyti, kas yra tikrieji Lietuvos didvyriai.   

Slaptai.lt skelbia keletą nuotraukų iš rugpjūčio 7-osios mitingo.

2019.08.08; 11:00

Lietuvos didvyris Jonas Noreika

2019 metų balandžio 8 dieną Vilniuje buvo įvykdytas iki šiol Lietuvoje atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu precedento neturintis teroristinis vandalizmo aktas, kurio metu, galimai, kol kas, nenustatytų jėgų inspiruotas ir nežinia kam tarnaujantis mankurtas, sunaikino istorinį atminimo ženklą, skirtą tautos didvyriui, rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai, kabėjusį ant Vrublevskių bibliotekos fasado.

Tik įsikišus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Seimo nariams bei visuomenei, Vilniaus meras R. Šimašius pakeitė nuomonę, pažadėjęs savivaldybės lėšomis atkurti sunaikintą atminimo lentą. Deja, 2019-04-09 DELFI portale paskelbtame R. Šimašiaus pasisakyme raginama padaryti kelių mėnesių pertrauką ir tik po to, esą aprimus aistroms, papildomai svarstyti apie lentos atkūrimo būtinumą.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga, kartu su kitomis patriotinėmis jėgomis bei Laisvės kovų istorijai ir dėl jos kovojusių didvyrių atminimui neabejinga visuomenės dalimi Vilniaus m. savivaldybę ir merą ragina sunaikintą atminimo lentą atkurti nedelsiant ir iš naujo. Sudaužyta lenta privalo būti perkelta į Genocido aukų ar kitą panašios paskirties muziejų, kur būtų eksponuojama su atitinkamu aprašu bei nuoroda.

Jonas Noreika – Generolas Vėtra. Paminklinė lenta. Slaptai.lt nuotr.

Kol bus atkurta ir iš naujo pritvirtinta minėtoji lenta, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones buvusios lentos papėdėje kasdien atnešti ir uždegti atminimo žvakeles, kurios simbolizuotų pagarbą ne tik Generolui Vėtrai, bet ir visiems už Lietuvos laisvę žuvusiems didvyriams, tuo pačiu primenant valdžios institucijoms apie būtinybę akyliau saugoti istorinės atminties vietas bei paminklus.

KVIEČIAME ketvirtadienį, balandžio 11 d. 11 val. atvykti prie Vrublevskių bibliotekos ir buvusios atminimo lentos papėdėje, kartu su Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos bei kitų patriotinių organizacijų atstovais, uždegti atminimo žvakeles bei padėti gėles.

Negalintys atvykti nurodytą dieną bei valandą, padėti gėles ir uždegti atminimo žvakeles gali kitu, jiems patogiu laiku.

Akcija „LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA!“ bus rengiama ir žvakelės deginamos kasdien iki kol bus atstatyta vandalo suniokota lenta.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos Garbės pirmininkas Jonas Burokas

2019.04.10; 06:50