Centai. Slaptai.lt nuotr.

Turtingiausias Rusijos žmogus Vladimiras Potaninas, kuris yra kalnakasybos milžinės „Norilsk Nickel“ didysis akcininkas, dar labiau padidino savo turtus.
 
Jo turtas vertinamas daugiau kaip 30 mlrd. dorelių (24,65 mlrd. eurų), antradienį pranešė žurnalas „Forbes“. Anot rusų žiniasklaidos, V. Potaninas yra pirmasis rusas, sukaupęs tokius turtus. Jam priklauso beveik 35 proc. „Norilsk Nickel“ akcijų.
 
Kalnakasybos koncernas yra didžiausias pasaulyje paladžio gamintojas ir vienas didžiausių planetoje nikelio gamintojų. „Norilsk Nickel“ vertė biržoje pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo.
 
Kartu kalnakasybos koncernas, aplinkosaugos organizacijų duomenimis, yra viena didžiausių šalies teršėjų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.17; 00:02

Ekologinė nelaimė Norilske

Jungtinės Valstijos šeštadienį pasiūlė Rusijai savo pagalbą valant degalais užterštą Arkties upę šiaurinėje Sibiro dalyje.
 
„Liūdna girdėti apie teršalų išsiliejimą Rusijos Norilsko mieste. Nepaisant mūsų nesutarimų, Jungtinės Valstijos yra pasiruošusios padėti Rusijai švelninti šios ekologinės nelaimės padarinius ir siūlo savo techninę pagalbą“, – tviteryje rašė valstybės sekretorius Mike’as Pompeo.
 
Gegužės 29 d. kalnakasybos konglomeratui „Norilsk Nickel“ priklausančioje jėgainėje sutrūko cisterna su dyzeliniais degalais. Nelaimė įvyko netoli Sibire įsikūrusio pramoninio Norilsko miesto. Į greta tekančią upę išsiliejo apie 15 tūkst. tonų degalų, o dar maždaug 6 tonos susigėrė į žemę.
 
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl incidento paskelbė nepaprastąją padėtį.
 
Dėl visų laikų didžiausia ekologine nelaime šiame regione laikomo incidento tundros upės vietomis nusidažė ryškia raudona spalva ir yra matomos net iš kosmoso.
 
Penktadienį Rusijos pareigūnai paskelbė, kad išsiliejimas tikriausiai kilo dėl to, kad ištirpo po cisterna plytėjęs amžinojo įšalo sluoksnis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.08; 05:00

Rusijoje bandoma surinkti Arktyje į upę išsiliejusius degalus. EPA-ELTA nuotr.

Rusijoje ketvirtadienį vykdomi dar intensyvesni Ambarnajos upės valymo darbai, kurių metu siekiama susiurbti didžiulį ištekėjusių degalų kiekį. Aplinkosaugininkai skelbia, kad tai didžiausias toks išsiliejimas Arktyje, o tyrėjai suėmė pirmuosius su incidentu susijusius įtariamuosius.
 
Praėjusią savaitę degalai į upę išsiliejo iš šiluminės jėgainės, esančios už kelių kilometrų nuo Norilsko miesto, dyzelinių degalų cisternos. Į upę pateko 15 tūkst. tonų degalų, o į žemę susigėrė dar 6 tūkst. tonų, skelbia Rusijos valstybinė aplinkosaugos organizacija.
 
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl incidento paskelbė nepapratąją padėtį.
 
Trečiadienį jis sukritikavo esą per vėlai vykdomą valymo operaciją. Tačiau kalnakasybos konglomeratas „Norilsk Nickel“, kuriam priklauso minėtoji šiluminė jėgainė, tvirtino, jog apie nelaimę atitinkamos agentūros buvo informuotos nedelsiant.
 
„Greenpeace“ padalinio Rusijoje atstovai tvirtino, kad tai „pirmasis tokio masto incidentas Arktyje“, jį esą galima lyginti su 1989 m. prie Aliaskos krantų įvykusiu naftos išsiliejimu iš „Exxon Valdez“ tanklaivio.
 
Rusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad buvo sulaikytas šiluminės jėgainės vadovas, netrukus jam bus pareikšti kaltinimai, komitetui atliekant tris tyrimus dėl aplinkos taršos ir saugos principų pažeidimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.05; 08:00