Santaros klinikų Ambulatorinės kardiologijos skyriaus priimamasis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Numojus ranka į dažnai pasireiškiančius sveikatos sutrikimus, galima sulaukti skaudžių pasekmių. Ne vienas kardiologas patvirtins, kad vengiant kreiptis dėl širdies sutrikimų, vėliau pasekmės gali būti tokios, kurios bus neatitaisomos. Kuo anksčiau pastebimos širdies ligos bei kraujotakos sistemos sutrikimas, tuo lengviau dorotis su komplikacijomis. Neretai ligas pavyksta išgydyti ar net užkirsti kelią jų tolimesniam progresui.

Pasak kardiologų, gyvenimo būdas daro didžiausią įtaką širdies veiklai

Ir taip jau aišku, kad mūsų šalyje dažniausiai mirštama nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Bet, labai opia problema laikomas faktas, kad neretai žmonės užsiima savęs gydymu be specialistų konsultacijų. Tai neretai baigiasi ligų paūmėjimų ar net staigia mirtimi. Kaip pavyzdys dažnai nurodomas dažnas kraujospūdžio padidėjimas. Žmogus išsikviečia greitąją pagalbą, gauna vaistų ir paskui vengia kreiptis dėl išsamesnių tyrimų. Galiausiai, po kurio laiko paaiškėja, kad visų problemų būtų buvę galima išvengti pakeitus gyvenimo būdą.

Gyvenimo būdas, kuris smarkiai kenkia širdžiai bei visai kraujotakos sistemos veiklai, yra siejamas su lėtumu. Tai reiškia, kad žmogui vengiant judėti, jis labiau lėtina ne tik medžiagų apykaitą, bet kraujotaką. Kuo lėtesnė kraujotaka, tuo prasčiau žmogus jaučiasi. Širdies susitraukinėjimų skaičius taip pat mažėja, o tai reiškia, kad ji ima silpti. Būtina suprasti, kad širdis yra raumuo, kuriam būtinas reguliarūs krūvis lavinimui. Tad, vengimas judėti tik dar labiau skatina ne tik širdies ir kraujotakos, bet ir viso organizmo būklės blogėjimą.

Žalingi įpročiai, tokie kaip nesaikingas alkoholio vartojimas, gausus riebaus maisto valgymas kasdien tik dar labiau pablogina situaciją. Tokie faktoriai tiesiogiai veikia širdies darbą bei kenkia kraujagyslėms. Ne paslaptis, kad šiuos žalingus įpročius turintys pacientai dažniausiai varsto kardiologų duris.

Siekiant išvengti dažniausiai pasitaikančių ligų, pirmiausias žingsnis – apsilankymas pas kardiologą

Kardiologas gali atlikti visus reikalingus tyrimus, kurie padės nustatyti kokia yra jūsų širdies, kraujagyslių bei visos kraujotakos sistemos būklė. Pagal tai bus galima planuoti gyvenimo būdo pokyčius taip, kad būtų sukeliama kuo mažesnė rizika. Matote, jeigu jau yra kažkokios problemos, tuomet pirmiausia jas reikės išspręsti.

Kardiologas jums gali suteikti praktiškai visą reikalingą informaciją apie tai, kokiomis priemonėmis būtų galima pagerinti tiek širdies, tiek ir kraujotakos sistemos veiklą. Geriausia būtų, kad gydytojui taip pat pateiktumėte ir informaciją apie kartais pasitaikančius sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, jeigu jums nuolatos šąla galūnės, tuomet apie tai būtinai kalbėkite su kardiologu. Tai gali būti jau esamos ligos požymis.

Įprastai gydytojai parenka gydymo planą pagal paciento būklę ir jo galimybes. Pavyzdžiui, kai aiškiai matoma, kad pacientas yra nejudrus, jis nukreipiamas pas sporto trenerius arba tiesiog jam nurodoma kokius pratimus atlikti, jeigu nėra finansinių galimybių kreiptis į profesionalus.

Jokiais būdais nereikėtų užsiimti savęs gydymu be patikimų patarimų, nes tai gali dar labiau pabloginti jūsų situaciją.

Kardiologų paslaugos Vilniuje – Unavita

2022.01.20; 05:00

Dažniausiai incidentai poliklinikoje iškyla tarp pacientų, pacientų ir registratūros  darbuotojų, rečiau – tarp pacientų ir gydytojų.

Man ir mano kolegai Karoliniškių poliklinikoje teko pamatyti viešumoje labai retą incidentą – vidinį gydančio personalo konfliktą. Jis gal ir nebūtų vertas skaitytojų dėmesio, jei ne viena aplinkybė. Viena iš incidento dalyvių – Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė, kineziterapeutė Albina Kavaliauskaitė.

Priminsiu, jog A.Kavaliauskaitės vadovaujama profesinė sąjunga ne kartą principingai ginčijosi su darbdaviais dėl geresnių medikų darbo sąlygų, didesnių atlyginimų, atostogų ir pan. Manoma, kad dėl tokios veiklos, pasirėmus net formaliai neteisėtu pretekstu, sykį buvo išmesta iš darbo, tada kreipėsi į teismą, ir teismo sprendimu po dviejų metų bylinėjimosi vis tik buvo grąžinta atgal į darbą. A. Kavaliauskaitės santykių su darbdaviais istorija buvo plačiai nušviesta žiniasklaidoje kaip žmogaus persekiojimo pavyzdys.

Continue reading „Apie incidentą Karoliniškių poliklinikoje”

medicina_1

Maloniai kviečiame jus į balandžio 17 dieną, 16 val. Vilniuje, Europos Komisijos atstovybėje (Naugarduko g. 10) vyksiantį seminarą „Vyresniojo amžiaus žmonių gyvenimo kokybė“. Seminarą organizuoja Sveikatos žurnalistų asociacija.

Seminaro metu bus kalbama, kaip Lietuva atrodo Europos šalių kontekste spręsdama senyvo amžiaus žmonių problemas, kaip svetur sprendžiama diskretiška, socialinę atskirtį didinanti problema – šlapimo nelaikymas, kodėl mūsų šalyje tik gulintys lovoje pacientai nusipelno teisės į šlapimą sugeriančius gaminius, nors daugybė žmonių, turinčių šią problemą, nori ir gali išeiti iš namų ir būti aktyviais visuomenės nariais.

Continue reading „Sveikatos žurnalistų asociacijos organizuojamas seminaras – „Vyresniojo amžiaus žmonių gyvenimo kokybė“”