Antradienį Panevėžio apygardos teismas atveria daug visuomenės dėmesio sulaukusią buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės bylą. Tai bus pirmasis šios bylos teismo posėdis.
 
Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies, primena ELTA. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime, o praėjusių metų lapkritį pargabenta į Lietuvą.
 
Vilniaus apygardos teismas tenkino prašymą paleisti N. Venckienę už 10 tūkst. eurų užstatą ir panaikino anksčiau skirtą dviejų mėnesių suėmimą. Buvusiai teisėjai buvo uždėta apykojė bei paimti asmens dokumentai.
 
N. Venckienė kaltinimų nepripažįsta ir teigia, kad jie politiškai motyvuoti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.03; 00:01

Panevėžio apygardos teisme dėl plėšimo, vagystės ir sunkaus sveikatos sutrikdymo iš savanaudiškų paskatų nuteistas 40-metis uteniškis I. A.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Jelena Sabaliauskienė teismo prašė 7 kartus teistą vyrą pripažinti pavojingu recidyvistu ir pasiųsti ilgiems metams už grotų. 

Continue reading „Svečio „padėka“ šeimininkui: subadė peiliu ir apiplėšė“

Okulicius

Prieš 14 metų Lietuvą šokiravusios reketininkų žudynės iki šiol kupinos paslapčių.

Kriminalinį pasaulį sudrebinusias panevėžiečio verslininko Rimo Okuličiaus sukeltas skerdynes 1996-ųjų Kalėdų išvakarėse galbūt dar ilgai gaubs nežinios skraistė.

Tais lietuviško reketo aukso amžiaus metais Panevėžys buvo vadinamas „Čikaga šalia Nevėžio“.

Tų metų gruodžio 24 dienos vakarą „Svainijos“ parduotuvėje tarp kraujo ir aimanų paskutines minutes skaičiavo keturi tvirto sudėjimo vyrai – Vitalijus Tuzovas, Marius Kalvelis, pagarsėję Psicho ir Kriušos pravardėmis, Darius Augustavičius ir Kęstutis Barbaraušas.

Continue reading „Kruvinųjų Kūčių šmėklos pasmerkia vienatvei“

budelis_1

Šių metų spalį Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį, kuriuo pripažino buvusį Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorą Arenijų Baltrušaitį kaltu dėl savo, kaip prokuroro, pareigų neatlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo.

Tik 13 tūkstančių litų baudos buvęs prokuroras gavo už tai, kad laiku nepriėmė  reikalingų procesinių sprendimų net 81 ikiteisminio tyrimo byloje, neatliko kitų pagal kompetencijos nuostatas privalomų atlikti procesinių veiksmų, vilkino ikiteisminius tyrimus, pasirašė septyniose statistinėse kortelėse, kuriose nurodė melagingus duomenis.

Nuosprendis baudžiamojoje byloje priimtas įvertinant tai, kad A. Baltrušaitis iš tarnybos prokuratūroje buvo atleistas: bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant piniginę baudą.

Continue reading „Ar teisinė sistema priartėjo prie žmonių ( 1 )“

kraujelis__n

Prokurorų teigimu, Panevėžio apygardos teismas neteisėtai nesiima nagrinėti vieno paskutiniųjų Lietuvos partizanų – Antano Kraujelio žūties bylos, todėl Lietuvos Apeliacinio teismo prašoma panaikinti nepagrįstai priimtą nutartį, kuria genocidu kaltinamų keturių Lietuvos gyventojų S. T., R. K., P. L. ir M. M. baudžiamoji byla perduota prokurorui kaltinamojo akto trūkumams pašalinti.

Panevėžio apygardos teismas, paskelbęs, kad grąžina rezonansinę bylą trūkumams pašalinti, nes ikiteisminio tyrimo metu kaltinamieji nesuspėjo susipažinti su bylos medžiaga ir negalėjo pateikti prašymų tyrimą papildyti, prokurorų nuomone, buvo neteisus. Byloje esanti medžiaga – gynėjų prašymai ir protokolai rodo, kad tam laiko pakako. Tą patvirtina ir prašymuose detaliai analizuojama ikiteisminio tyrimo medžiaga. Be to, pasak prokurorų, papildomai susipažinti su bylos medžiaga galima ne tik prokuratūroje, bet ir teisme. Baudžiamojo proceso nuostatos numato, kad visi proceso dalyviai turi teisę susipažinti ne tik su papildoma po kaltinamojo akto surašymo teisme gauta medžiaga, bet ir su kita bylos medžiaga, daryti jos išrašus ar kopijas per teisėjo nustatytą terminą.

Continue reading „Teismas nesiima nagrinėti Lietuvos partizano Antano Kraujelio žūties bylos“