Kolumbijos policija neigia, kad pareigūnams buvo įsakyta šaudyti į protestuotojus. EPA-ELTA nuotr.

Kolumbijos policija neigia, kad pareigūnams buvo įsakyta šaudyti į protestuotojus. EPA-ELTA nuotr.
Kolumbijos policija neigia, kad pareigūnams buvo įsakyta šaudyti į protestuotojus. EPA-ELTA nuotr.

Kolumbijoje buvo nušauta 13 protestuotojų prieš policijos smurtą, tačiau penktadienį šalies teisėsauga paneigė, kad pareigūnams buvo įsakyta šaudyti, informuoja dpa.
 
„Joks policijos generolas negalėtų duoti įsakymo šauti į kitą pilietį“, – televizijoje kalbėjo policijos atstovas Gustavo Moreno.
 
Kolumbijoje protestai tęsiasi jau tris dienas. Pranešta apie neramumus Bogotoje, Medeljine ir Barankilijoje.
 
Prieš tai protestuotojai puolė ir padegė dešimtis policijos nuovadų, taip pat daužė autobusus, niokojo parduotuves ir grūmėsi su pareigūnais.
 
Kolumbijos žiniasklaidos teigimu, mažiausiai 13 protestuotojų žuvo, o šalies vyriausybė paskelbė, kad 400 civilių ir policininkų buvo sužeista.
 
Bogotos merė Claudia Lopez sakė, kad dešimtys gyventojų buvo sužaloti policijai ėmus šaudyti be įsakymo. Tarp žuvusiųjų buvo ir kulkų pakirsti praeiviai.
 
Neramumai kilo po to, kai viešojoje erdvėje išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip policijos pareigūnai Bogotoje prie žemės prispaudė teisės studentą Javierą Ordonezą ir pakartotinai naudojo elektrošoką.
 
Policija 46 metų vyrą apkaltino pažeidus COVID-19 suvaržymus. Teigiama, kad policininkai po to vyrą sumušė ir šis mirė.
 
Protestai tęsėsi net ir policijos pareigūnams ir valdžios atstovams atsiprašius už perteklinės jėgos naudojimą.
 
Du pareigūnai buvo pašalinti iš pareigų, o penki laikinai nušalinti, nes galėjo kištis į tyrimą.
 
Gynybos ministras pažadėjo reformuoti policiją, tačiau pabrėžė, kad protestuotojų veiksmai nebuvo spontaniški ir buvo organizuoti.
 
Prezidentas Ivanas Duque sakė, kad buvo suimta 140 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.12; 13:00

Maskvoje suimtas protestuotojas. EPA-ELTA nuotr.
Beveik pusė rusų mano, kad teisėsaugos pareigūnai, sulaikydami protestų Maskvoje dalyvius, elgėsi nepagrįstai šiurkščiai.
 
Maždaug trečdalis respondentų savo ruožtu teigia, kad policijos veiksmai buvo adekvatūs, rodo naujausios apklausos duomenys.
 
Kaip rodo nepriklausomo Rusijos Levados centro atliktos apklausos rezultatai, kas antras Rusijos gyventojas protestus Maskvoje vertina neutraliai arba visai jais nesidomi.
 
Tuo tarpu teigiamai protestus įvertino 23, o neigiamai – 25 proc. respondentų, skelbia Laisvosios Europos radijas / Laisvės radijas.
 
Trečdalis apklaustųjų mano, kad protestai Maskvoje įvyko be išorinių jėgų įsikišimo. 26 proc. rusų nuomonė yra kategoriškai priešinga – esą demonstracijos vyko būtent dėl užsienio valstybių įsikišimo.
 
Vos kas trečias rusas tvirtino, kad protestai su politiniais reikalavimais šalyje galimi, apie ketinimus asmeniškai dalyvauti protestuose pasisakė 20 proc. respondentų.
Maskvoje vaikomi protestuotojai. EPA – ELTA nuotr.
 
Demonstracijos Maskvoje prasidėjo liepos pabaigoje, nes rinkimuose į sostinės Dūmą buvo uždrausta dalyvauti nepriklausomiems kandidatams. Liepos 27 ir rugpjūčio 3 d. protestų metu buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, policija pasitelkė jėgą ir specialiąsias priemones.
 
Protestų organizatoriams iškeltos baudžiamosios bylos dėl masinių neramumų kurstymo. Tai susilaukė kritikos iš opozicijos žmogaus teisių apsaugos aktyvistų ir kultūros veikėjų.
 
Daugeliui nepriklausomų kandidatų buvo paskirtas administracinis areštas.
 
Vienam iš opozicionierių – Iljai Jašinui – paskirtas jau penktas administracinis areštas iš eilės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.03; 11:05