Vienas doleris

Kelioliką metų dirbau su viena didžiausių Lietuvoje socialinių neįgaliųjų įmonių „Ūlos juvelyrų studija“. Teko rekonstruoti tautinio paveldo Aisčių ir Sarmatų sages, žiedus, pakabukus, smeiges ir kitus artefaktus, analizuoti ir kitų šalių amuletus ir simbolius, gilintis į istorinius šaltinius, mitologija, heraldiką, senus žemėlapius, senuosius pinigus. Žmogiškasis smalsumas  skatino domėtis simboliais, kurie savitai apibendrindavo gyvenimo patirtį, baimes, susiedavo realybę ir mistinius, nesuprantamus reiškinius. 

Įžvalgomis iš šių ieškojimų noriu pasidalinti.

Įvairius simbolius sutinkame visą gyvenimą. Jie visada suteikia informaciją. Antai, pagal juos mes galime sužinoti kam kokia šalis buvo ir yra pavaldi.

Mes retai žinom tikrąją simbolių, amuletų, ženklų kilmę. Dažniausiai pasitikime internete sklandančiomis versijomis, įvairiais pasakojimai, o kelionėse pasitikime gidų sugalvotomis istorijomis ir  legendomis. Taip atsiranda taip vadinama tautosaka ir šalių padavimai…

(Ne) dolerio piramidė- Simboliai

Šiandieną bene labiausiai aptarinėjamas ir legendomis apipintas sąmokslo teorijų mėgstamas simbolis yra „Visa matanti akis“ arba „Apvaizdos akis“ arba „Dievo akis“ arba „Illuminati“ bei laisvųjų mūrinių naudojama saulės spindulių akis. Saulės viduje spindulių apgaubta akis yra senovės Egipto žinių naudotas simbolis – šviesą nešančių žmonių ir organizacijų simbolis. Šis simbolis dėl savo mistinių proporcijų  naudojamas Laisvųjų mūrininkų, masonerijos, katalikų bažnyčios, bei kitų organizacijų simbolikoje.

iliuminatai_1
Iliuminatų ženklas

Galbūt masonai šiuos simbolius padarė žinomesnius, o drauge ir pakeitė. Sujungė, atsisakė saulės simbolio, o spinduliai liko skleidžiamos dvasinės šviesos ženklu.

Tiesa sakant šio ženklo atsiradimas ir transformacija daug įdomesnė nei manoma. Piramidė ir yra ant Didžiojo Amerikos antspaudo ir vieno JAV dolerio banknotas. Piramidės siejamos su senovės Egiptu, bet jos rastos ir Ekvadore.

Ekvadoro piramidžių pastatymo laikas iki šiol kelia ginčus. Kalbama net apie  15-5 tūkstančius metų. Jose rasta nežinomos kilmės artefakų. Jie yra gluminantys, stebina pasaulio archeologus nes: pagaminti iki šiol mūsų technologijoms nežinomais metodais – šviečia apšvietus ultravioletinę šviesa, įmagnetinti akmenys turi skirtingais poliais ( mūsų mokslas šiai sugebėti įelektrinti tik vienu poliu arba + arba -). Dar nėra atsakymo į klausimus: “Kam reikėjo įelektrinti indus, taures – kokias funkcijas jie turėjo atlikti?“ Tarp šių artefaktų yra kobros statulėlės, bet kobrų nėra Pietų Amerikoje. Nors jos s turi panašumą su senovės Egiptu, kur pakelta kobra galva yra susijusi su Horo akimi ar Indija kurioje ji kartais simbolizavo trečią akį.

Masonų ženklas

Vienas iš Ekvadore rastų piramidžių vadinama juodoji piramidė. Ji pastatyta iš juodo akmens, kurio viršūnėje yra akis – akmuo turintis auksinius įdėklus. Piramidė suformuota iš 13 „plytų“ lygių. Ir ji, ir  akis jos viršuje nudažyta dažais, kurie šviečia apšvietus ultravioletinė lempą šviesai.

Ant kai kurių objektų, taip pat ir juodosios piramidės apačioje, yra išraižyta užrašai senąją sanskrito kalba ir atvaizduotos Oriono žvaigždyno žvaigždes. Kas prieš tūkstančius metų žinojo žvaigždynų išsidėstymus?  Visame pasaulyje: Indijoje, Ekvadore, Egipte ir kituose kraštuose išlikę žvaigždėlapiai , žemėlapiai ir kita informacija, – klausimas kaip ji paplito – juk interneto dar nebuvo. O dar įdomiau kai supranti, kad XVII a. atrastas artefaktas simboliu tapo dar XII-XV a.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2021.07.20; 08:27

Egipte sekmadienį įvyko sprogimas prie tebestatomo naujojo Didžiojo Egipto muziejaus, gana netoli Gizos piramidžių, skelbia BBC.

Kaip pranešama, taikinys buvo turistinis autobusas. Sprogstamasis užtaisas sprogo, kai užsienio turistus gabenantis autobusas važiavo pro Didįjį Egipto muziejų. 

Sužeista mažiausiai 16 žmonių, didžioji dalis sužeistųjų yra užsienio turistai. Apie žuvusius nepranešama.

„Sprogstamasis užtaisas buvo padėtas šalia muziejaus sienos“, – sakė šaltinis, norėjęs išlikti anoniminis.

Didysis Egipto muziejus vis dar statomas ir turėtų būti atidarytas tik 2020 metais.

Tai antras per šešis mėnesius kruvinas incidentas prieš turistus Egipte. 2018-ųjų gruodį netoli tų pačių Gizos piramidžių sprogusi kelkraštyje padėta bomba kliudė turistinį autobusą, mažiausiai du žmonės žuvo, o dar 12 buvo sužeisti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.20; 05:00