Laikinai einantys pareigas premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvoje neslopstant užsikrėtimams koronavirusu, darbą Vyriausybėje baigiantys premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nerado laiko dalyvauti sekmadienį prezidento organizuotame Sveikatos ekspertų tarybos susirinkime, kuriame svarstyta, kaip suvaldyti pandemijos plitimą.
 
Susitikime su Sveikatos ekspertų tarybos nariais taip pat dalyvavo paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė ir kandidatas į jo vadovaujamos Vyriausybės sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys.
 
Nors, kaip tikino Prezidentūra, kvietimus tiek S. Skvernelis, tiek A. Veryga gavo, sekmadienį vietoje jų dalyvavo kiti žmonės.
 
Vietoje S. Skvernelio sekmadienį dirbo patarėjas Jonas Kairys, o vietoje A. Verygos – sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.
S. Krėpšta teigė, kad anksčiau ketinta ekspertų tarybą organizuoti ateinančios savaitės antradienį, tačiau, pablogėjus situacijai, nuspręsta dirbti sekmadienį.
 
„Šią ekspertų tarybą ketinome organizuoti ateinantį antradienį, bet dėl situacijos pablogėjimo sušaukėme ją šiandien – sekmadienį. Penktadienį kvietėme dalyvauti šioje taryboje tiek paskirtąją premjerę, tiek naująjį sveikatos apsaugos ministrą bei laikinąjį premjerą, tiek ir laikinąjį sveikatos apsaugos ministrą“, – teigė S. Krėpšta.
 
Sekmadienį prezidentas Gitanas Nausėda su Sveikatos ekspertų tarybos nariais svarstė, kaip suvaldyti pandemijos plitimą ir karantino griežtinimo galimybes. Po susitikimo pateiktos išvados, kuriomis siūloma kiek įmanoma labiau apriboti gyventojų judėjimą. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.07; 06:34

Antradienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) ketina aptarti ekstremalią situaciją šalyje ir valstybės institucijų pasirengimą veikti ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis.
 
„Posėdis vyks nuotoliniu būdu, pagrindiniai klausimai, kurie bus nagrinėjami, yra susiję su ekstremalia situacija ir valstybės institucijų pasirengimu įveikti ekstremalios situacijos visus iššūkius. Komitetas posėdyje ketina išklausyti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, vidaus reikalų, krašto apsaugos ministrus, policijos generalinį komisarą. Jiems išdalinti prisijungimai prie nuotolinės platformos“, – Eltai sakė Seimo NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas.
 
Pasak jo, Seimo NSGK privalo vykdyti parlamentinę kontrolę. „Mes turime žinoti, kokia dabartinė padėtis, kaip policija, kariuomenė, Valstybės sienos  apsaugos tarnyba yra pasirengę grėsmėms, kurios gali dar kilti. Mes turime žinoti, kokia situacija, galbūt reikėtų kokių nors įstatymo pataisų. Žodžiu, NSGK dirba savo darbą“, – sakė D. Gaižauskas.
 
Seimo NSGK posėdis vyks tiesioginės vaizdo konferencijos formatu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.24; 00:30

Seimo narys Rimantas Jonas Dagys. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šį savaitgalį Vilniuje vyko pirmasis oficialus Krikščionių sąjungos valdybos posėdis po šio organizacijos įregistravimo.
 
Šiuo metu Krikščionių sąjunga skelbia vienijanti per 2 500 narių, savo atstovus turinti beveik 50 savivaldybių.
 
Krikščionių sąjunga praneša, kad prasidėjo jos skyrių kūrimasis ir valdybos posėdžio metu buvo pristatyti pirmieji susikūrę skyriai – Prienų (pirmininkas Leonas Sakalavičius) ir Marijampolės regiono (pirmininkas Gediminas Akelaitis). Iki gegužės mėnesį numatomo surengti Krikščionių sąjungos suvažiavimo planuojama įsteigti savivaldybių teritorijų pagrindu apie 50 skyrių.
 
Krikščionių sąjungos valdyba priėmė sprendimą dalyvauti 2020 m. Seimo rinkimuose ir savo kandidatus kelti visose 71 vienmandatėje apygardoje. Valdyba pritarė planuojamam LKDP prisijungimo prie Krikščionių sąjungos procesui. Valdybos narių nuomone, logiška, kad susivienytų dvi krikščioniškos pakraipos politinės organizacijos.
 
Valdybos posėdžio metu taip pat buvo aptarti rinkimų programos, simbolikos klausimai, priimti dokumentai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.15; 05:00

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Sirijos, Afganistano, Ukrainos ir Turkijos vykdomų gręžimo veiksmų rytinėje Viduržemio jūros regiono dalyje klausimai.
 
Vėliau ministrai susitiks su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Vadymu Prystaiko. Susitikime tikimasi išgirsti naujosios Ukrainos vyriausybės planus dėl konflikto Rytų Ukrainoje sprendimo ir dėl reformų proceso šalyje.
 
Tai, kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, bus pirmasis visų ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas su naujuoju Ukrainos ministru.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.14; 06:00

Prezidentūroje pirmadienį susitiks Valstybės gynimo taryba, koordinuojanti ir svarstanti svarbiausius valstybės gynybos klausimus.
 
Kaip Eltą informavo Prezidentūra, Valstybės gynimo taryboje bus aptariami krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtros ir biudžeto, Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2020-2021 m. bei Lietuvos kariuomenės personalo, struktūros ir finansavimo klausimai.
 
Valstybės gynimo tarybą sudaro vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas – prezidentas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.16; 06:00