Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai priėmė pataisą dėl „Brexito“ atidėjimo. Už pasiūlymą, kurį pateikė buvęs valdančiosios Konservatorių partijos narys Oliveris Letwinas, balsavo 322 įstatymų leidėjai, prieš – 306.
 
„Deja, parlamentarai nepasinaudojo galimybe šiandien surengti balsavimą iš esmės (dėl sutarties su ES), kadangi dabar jis neteko bet kokios prasmės“, – pareiškė B. Johnsonas, pridurdamas, jog balsavimo rezultatai jo nesugniuždė ir jis sieks, kad Jungtinė Karalystė spalio 31 d. paliktų Europos Sąjungą jos viršūnių susitikime spalio 17 d. patvirtintomis sąlygomis.
 
Pataisa vyriausybės pasiūlymui pritarti naujai sutarčiai su ES, apie kurią buvo paskelbta spalio 17 d., padarė beprasmišką balsavimą dėl sandorio su ES, turėjusį įvykti šeštadienio vakarą. Pataisos tekste sakoma, jog parlamentarai negali patvirtinti sutarties su ES tol, kol Bendruomenių Rūmai nepriims visų įstatymų, reikalingų skyryboms su Bendrija. Šito reikia, kad būtų išvengta „Brexito“ be susitarimo dėl nenumatytų aplinkybių arba tiesiog pritrūkus laiko reikiamoms juridinėms procedūroms.
 
„Šios pataisos tikslas – garantuoti, kad mes būsime apsaugoti nuo „Brexito“ be sutarties, kuris įvyks automatiškai spalio 31 d., jeigu mes vis dar neturėsime (parlamento aprobuoto) susitarimo su ES“, – pareiškė per debatus pats O. Letwinas, pabrėždamas, kad atidėjimo gali apskritai neprireikti, jeigu neiškils „kieto“ „Brexito“ pavojus.
 
Anksčiau šaltiniai vyriausybėje įspėjo, jog jei pataisa bus priimta, Konservatorių partijai atstovaujantys parlamentarai šeštadienį nebedalyvaus Bendruomenių Rūmų posėdyje ir nebalsuos dėl jų pačių pasiūlymo, kurį iš esmės pakeitė O. Letwino pataisa.
 
Kalbėdamas po balsavimo, B. Johnsonas patvirtino, kad nesvarstys su ES galimybės atidėti „Brexitą“ ir kad kitą savaitę jo kabinetas pateiks įstatymus, reikalingus „Brexitui“ įgyvendinti spalio 31 d.
 
Tad balsavimas dėl sutarties su ES taip pat turėtų įvykti kitą savaitę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.20; 00:30