JAV kongresmenų grupė prašė žinomos šalies psichiatrės įvertinti prezidento Donaldo Trumpo psichinę būklę.

JAV žinių stotis CNN ir laikraštis „Politico“ ketvirtadienį pranešė, kad keli JAV Kongreso nariai kreipėsi į Jeilio universiteto Konektikute profesorę Bandy Lee. Ši yra išleidusi knygą „Pavojingas Donaldo Trumpo atvejis“ („The Dangerous Case of Donald Trump“) su specialistų straipsniais apie prezidento psichinę būklę.

Minėtoje grupėje yra 12 kongresmenų, dauguma jų – opozicijoje esantys demokratai, tačiau yra ir vienas Respublikonų partijos senatorius, kurio pavardės B. Lee neatskleidžia. Parlamentarai teigė esantys sunerimę dėl pavojaus, kurį šaliai kelia prezidento „psichinis nestabilumas“, – sakė profesorė stočiai CNN. Diagnozuoti žmogaus būklę su juo asmeniškai nesusitikus prieštarauja JAV Psichiatrų sąjungos profesinėms nuostatoms.

Baltųjų rūmų atstovė Sarah’a Sanders ekspertės teiginius pavadino „gėdingais ir juokingais“. Jei D. Trumpas nebūtų tinkamas postui, „tai jis greičiausiai nebūtų ten, kur dabar yra“, – sakė ji. Be to, tokiu atveju pirminiuose respublikonų kandidato rinkimuose jis esą vargu ar būtų įveikęs konkurentus.

JAV konstitucija numato dvi prezidento nušalinimo galimybes. Viena jų yra apkaltos procesas, kurio pabaigoje reikalinga dviejų trečdalių dauguma Senate. Be to, galioja 1967 metų nuostata, jog viceprezidentas ir pusė kabineto narių gali pareikšti, kad prezidentas nesugeba eiti pareigų ir vykdyti su tuo susijusių įsipareigojimų.

Iki šiol dar nė vienas JAV prezidentas nėra praradęs posto. Prezidentas Richardas Nixonas 1974-aisiais pats atsistatydino, kai Teisės komitetas dėl „Watergate“ skandalo pradėjo apkaltos procedūrą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.06; 00:30

Baltųjų rūmų teisininkai pradėjo nagrinėti JAV prezidento apkaltos procedūrą, jeigu tokia būtų inicijuota, informuoja televizijos kanalas CNN.

Kaip pažymi televizijos kanalas, pareigūnai tokį scenarijų vadina mažai tikėtinu, bet teisininkai vis dėlto nusprendė panagrinėti, kaip reiktų reaguoti, jeigu tokia procedūra būtų inicijuota.

Tuo tarpu oficialus Baltųjų rūmų atstovas paneigė pranešimus apie tokias teisininkų konsultacijas su ekspertais.

Inicijuoti D. Trampo apkaltą anksčiau paragino kai kurie Kongreso demokratų partijos atstovai. Tokius raginimus pakurstė publikacijos žiniasklaidoje, esą D. Trampas prašė tuomečio FTB direktoriaus Džeimso Komio (James Comey) nutraukti tyrimą dėl buvusio jo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Maiklo Flino (Michael Flynn) veiklos. 

Informacijos šaltinis – ELTA

2017-05-21; 02:02

Prisiminkime kai kuriuos ROLANDO PAKSO veiklos epizodus, kurie 2008-ųjų rugpjūčio mėnesį buvo skelbti portaluose bernardinai.lt ir 15min.lt. Šį tekstą pagal internete skelbtą informaciją parengė tuometinis europarlamentaras Aloyzas Sakalas.

Veiklos epizodas Nr. 1

1985-1992 metais Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubui vadovavo Rolandas Paksas. 

Continue reading „Dešimt Rolando Pakso veiklos epizodų“