fsb_provokacija

Rusijos valstybiniame dienraštyje „Rossijskaja gazeta“ publikuojamas Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) įsakymas.

Įstatymas – svarbus, aktualus. Jis numato galimybę asmenims kreiptis į tarnybą faksu, telefonu bei internetu.

Įsakyme nurodomas tokių elektroninių užklausų elektroninio pašto adresas. Pareiškimo formą galima užpildyti ir FSB oficialiame tinklalapyje. Manoma, kad tokiu žingsniu FSB vadovybė tarsi skatina Rusijos piliečius bei gyventojus kuo daugiau skųstis ir skųsti. Be abejo, FSB vadovybė viliasi, jog skundų autoriai daugiausiai kritikuos tiek demokratus, tiek šalyje veikiančias užsienio kompanijas bei firmas.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: FSB nuo šiol gyventojų pareiškimus priims ir internetu, faksu bei telefonu“

desantnik_s_kulakom

Lenkija ir Baltijos valstybės pareiškė susirūpinimą dėl Rusijos raketinės gynybos planų Kaliningrado srityje.

Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis susitiko su Estijos ir Latvijos prezidentais prieš NATO viršūnių susitikimą. NATO susitikimas vyks gegužės 20-21 dienomis Čikagoje.

Lenkijos prezidentas oficialiai pareiškė, jog būtina atidžiai stebėti pokyčius regione, nes Rusija skelbia apie naujų sistemų dislokavimą Kaliningrado srityje. Mat Maskva suaktyvino savo veiksmus šiame regione, reaguodama į JAV priešraketinės gynybos (PRG) projekto įgyvendinimą Rytų Europoje.

Continue reading „Rusija tebedemonstruoja karinius muskulus“

military-russian-1

Vakarų karinės apygardos atstovas spaudai informavo, kovo 27 dieną Astrachanės srityje prasidėjo taktiniai VKA karinių oro pajėgų ir priešlėktuvinės gynybos mokymai.

Jų metu naikintuvai Su-27 atliks daugiau nei 70 skrydžių, sunaikins daugiau nei 40 oro taikinių ir sutrukdys 20-čiai sąlyginio priešo lėktuvų kirsti oro erdvę. Mokymų metu bus organizuojami oro mūšiai su sąlyginio priešininko lėktuvais.  Interfaks-AVN.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: vis daugiau jaunuolių siekia išvengti šaukimo į kariuomenę“

russia_01

Rusija lenkia Jungtines Amerikos Valstijas intensyviai modernizuodama branduolines pajėgas. Rusija jau turi puikias perspektyvas įveikti atsilikimą gamindama itin didelio tikslumo ginkluotę. Tokiu būdu Rusijos Federacija reaguoja į amerikiečių priešraketinės gynybos (PRG) projektą.

Tai – paskutiniųjų dienų Rusijos premjero Vladimiro Putino pareiškimai. Ministro pirmininko V.Putino teigimu, savo priešraketinės gynybos sistemą sukurti – ir brangu, ir dar neaišku, kaip ji veiks, ar bus efektinga.

Continue reading „O Rusija ginkluojasi vis sparčiau ir intensyviau“