Antradienio vakarą Sofijoje prie savo namų buvo sumuštas Bulgarijos laikraščio „168 časa“ vyriausiasis redaktorius, žinomas žurnalistas Slavis Angelovas.
 
Kaip praneša leidinys „24 časa“, nežinomi kaukėti užpuolikai kelis kartus smogė jam į galvą metaliniais strypais.
 
Preliminariais duomenimis, žurnalistą užpuolė trys vyrai. Du iš jų mušė S. Angelovą, o trečiasis visa tai filmavo. Nešiojamasis kompiuteris ir kiti vertingi žurnalisto daiktai nusikaltėlių nesudomino. Nukentėjusysis nugabentas į ligoninę.
 
Policija tiria incidento aplinkybes ir ieško nusikaltėlių. Pagal pagrindinę versiją, užpuolimas veikiausiai susijęs su tiriamosios žurnalistikos srityje dirbančio S. Angelovo profesine veikla.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.18; 11:16

Mirė gegužę nežinomų asmenų užpultas Ukrainos žurnalistas ir kovos su korupcija aktyvistas Vadimas Komarovas. Ukrainos policijos vadas Vadimas Kniazevas ketvirtadienį pranešė, kad žurnalistas mirė Čerkasų miesto ligoninėje.
 
Ar nusikaltimas susijęs su V. Komarovo darbu, kol kas nežinoma.
 
V. Komarovą gegužės 4 dieną užpuolė nežinomi asmenys. Jis buvo sunkiai sužalotas ir nuo tada buvo komos būklės. Tyrimas vyksta keliomis kryptimis, agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas.
 
Nusikaltimo motyvas esą gali būti susijęs ir su V. Komarovo žurnalistine veikla, ir su „asmeniniais konfliktais“.
 
Organizacija „Reporteriai be sienų“ pareiškė esanti šokiruota V. Komarovo mirties. Ukrainos nevyriausybinės organizacijos „Masinės informacijos institutas“ direktorė Oksana Romaniuk paragino policiją „greitai ištirti šį atvejį ir rasti atsakingus asmenis“.
 
„Reporteriai be sienų“ reguliariai skelbiamame spaudos laisvės indekse Ukraina yra 102 vietoje iš 180.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.21; 00:01