Gaisras, kilęs penktadienį Krasnojarsko mašinų gamyklos („Krasmaš“) teritorijoje, nekelia grėsmės raketų gamybos cechams. Tai žurnalistams pranešė Rusijos pareigūnai.

„Gaisras nekelia grėsmės cechams, kuriuose gaminamos raketos „Sarmat“ ir „Sineva“. Dega šaldytuvų sandėlis, visi kiti pagrindiniai cechai yra toli nuo gaisro židinio“, – teigė šaltinis avarinėse tarnybose.

Pasak Rusijos pareigūnų, bendras gaisro plotas sudaro 5 tūkstančius kvadratinių metrų, stogas įgriuvo 2,5 tūkstančių kvadratinių metrų plote. Gaisrui suteikta ketvirta, aukščiausia sudėtingumo kategorija. Apie nukentėjusius žmones nepranešama.

Akcinė bendrovė „Krasmaš“ yra viena didžiausių Rusijoje ginklų ir šaudmenų gamintojų. Įmonė buvo įsteigta 1932 metais. Ji gamina balistines raketas povandeniniams laivams, įbėgio bloko bazinius modulius nešančiosioms raketoms „Zenit“ ir „Proton“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.28; 00:30

Rusijos kosminis sektorius patyrė aštuonetą nesėkmių mažiau kaip per 8-erius metus. Ar tai reiškia, kad Rusijos karinės pramonės komplekso puošmena gyvena paskutines dienas? Žinoma, ne, įsitikinęs "Le Monde" žurnalistas Žanas Fransua Ožero.

Tai įrodo Vladimiro Putino pažadas iki 2020 metų investuoti į kosminę programą 40 mlrd. eurų, kad Rusija būtų sugrąžinta į pirmąsias tarptautinės kosmonautikos gretas, sakoma straipsnyje.

Tačiau vien tik politinės valios ir milžiniškų finansinių injekcijų nepakanka, kad Rusijos kosmosui grįžtų buvusi įtaka, mano straipsnio autorius. Pirmiausia šaliai, tapusiai SSSR žlugimo padarinių auka, reikia susidoroti su korupcija, kuri trukdo kelti šio sektoriaus kokybę.  

Daugelį metų Rusijos kosminis sektorius buvo priverstas išgyventi, pasikliaudamas dviem išskirtinėmis raketomis – nešėjomis „Sojuz“ ir „Proton“, suprojektuotomis dar septintajame dešimtmetyje. 

Continue reading „Norima reanimuoti Rusijos kosminį sektorių”