Paaiškėjo, kad moteris, trečiadienį sukėlusi sąmyšį Prancūzijos Diunkerko miesto ligoninėje, – buvusi policijos darbuotoja, serganti psichikos sutrikimu. Tai pranešė laikraščio „Voix du Nord“ elektroninė versija.

Leidinio duomenimis, rimties pažeidėja anksčiau dirbo teisėsaugos institucijoje Paryžiaus priemiestyje, bet vėliau nebegalėjo eiti pareigų dėl didelės depresijos. Trečiadienį moteris buvo atvežta į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu. Ji kalbėjo be sąryšio, tačiau, be kita ko, pareiškė, kad kažkas jai pakišo Koraną ir sprogmenų. Gydytojai iškvietė policiją. Moteris sulaikoma nesipriešino.

Anksčiau buvo pranešta, jog pareigūnai šalies šiaurėje pradėjo operaciją, gavę pranešimą apie sprogimo grėsmę vienoje iš Diunkerko ligoninių. Medicinos įstaigos personalas ir pacientai buvo evakuoti, pastatas apsuptas. Po operacijos Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneras savo tviteryje padėkojo visiems jos dalyviams už „operatyvumą ir šaltakraujiškumą“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.08; 08:00

Žurnalistė Tatjana Felgengauer. EPA – ELTA nuotr.

Pirmadienį radijo stoties „Echo Moskvy“ redakcijoje su peiliu žurnalistę Tatjaną Felgengauer užpuolęs vyras nebuvo su ja pažįstamas ir, preliminariais duomenimis, yra nestabilios psichikos. Tai pranešė Rusijos teisėsaugos institucijų atstovai.

„Per apklausą jis prisistatė esąs Borisas Gricas, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai. Galbūt jis yra nepakaltinamas ir serga psichikos liga“, – sakė šaltiniai. Pavyzdžiui, paklaustas, ar jis pažinojo nukentėjusiąją, vyras atsakė, kad jis su ja palaikė telepatinį kontaktą nuo 2012 metų. „Jis teigia, kad ji seksualiai jį persekiojo, naudodamasi telepatiniu kontaktu“, – pranešė pareigūnai.

Pasak jų, sulaikytajam bus paskirta psichiatrijos ekspertizė.

Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį vyras įsibrovė į radijo stoties „Echo Moskvy“ patalpas Naujajame Arbate, kur užpuolė žurnalistę ir smogė jai peiliu į kaklą. Užpuolikas buvo sulaikytas ir perduotas teisėsaugos institucijoms. T. Felgengauer nugabenta į ligoninę, jos būklė sunki.

Pranešama, kad sulaikytasis yra užsienio pilietis. Viena iš užpuolimo versijų – asmeninis priešiškumas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.23; 20:54