Valstybės sekretorius R. Tilersonas. EPA-ELTA nuotr.

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas penktadienį paskelbė niekada neturėjęs pagrindo suabejoti prezidento Donaldo Trumpo psichine sveikata. Taip pareigūnas sureagavo į skandalingos knygos apie JAV prezidentą pasirodymą, kur tvirtinama, esą D. Trumpo aplinkos žmonės šalies vadovą apibūdina kaip vaiką, kuriam, kaip visiems vaikams, nedelsiant reikalingas pamaloninimas.

Knygos „Ugnis ir įniršis: D. Trumpo Baltųjų rūmų viduje“ („Fire and Fury: Inside the Trump White House“) autorius Michaelas Wolffas tvirtina, kad knyga buvo parašyta remiantis daugiau nei 200 interviu su artimiausia prezidento aplinka ir kitais aukštais Baltųjų rūmų pareigūnais.

„Jie visi teigia: jis kaip vaikas. Taip sakydami, jie turi omenyje, kad jam nedelsiant reikalingas pamaloninimas. Visas pasaulis sukasi aplink jį“, – televizijos NBC laidai „Šiandien“ („Today“) sakė M. Wolffas, pridurdamas, kad „šimtas procentų D. Trumpo aplinkos žmonių“ kvestionuoja jo tinkamumą eiti prezidento pareigas.

„Jie sako, kad jis – silpnaprotis, idiotas. Tiesą sakant, galima teigti, kad jie net savotiškai varžosi, kas greičiau perpras tą žmogų. Nepamirškime – tas žmogus neskaito. Nesiklauso. Jis atsimušinėja į šonus kaip „Pinball“ rutuliukas“, – dėstė knygos autorius.

D. Trumpo advokatai mėgino užkirsti kelią šios skandalingos knygos pasirodymui, tačiau ji parduotuvių lentynas pasiekė anksčiau nei planuota. Leidykla „Henry Holt & Co“ ketvirtadienį paskelbė, kad knygą bus galima įsigyti jau penktadienį. Anksčiau skelbta, kad ji pasirodys kitą antradienį.

Naujosios knygos apie D. Trumpą autorius: prezidento komanda abejoja jo tinkamumu eiti šias pareigas. EPA-ELTA nuotr.

Pats. D. Trumpas pareiškė, kad knyga pilna melo ir kad ja siekiama jam pakenkti.

R. Tillersonas, kuris neva pernai pavadinęs prezidentą „idiotu“, CNN televizijai pareiškė: „Aš neturiu jokio pagrindo abejoti jo psichinės sveikatos būkle“.

Jis pridūrė, kad D. Trumpas nepanašus į ankstesnius prezidentus: „Manau, kad tai visiems akivaizdu. Tai taip pat paaiškina, kodėl amerikiečiai jį išsirinko“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.07; 05:19

Valdovų rūmai. Eksponatas. Vytautas Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) princas Haris (Harry) prisipažino kadaise norėjęs palikti karališkąją šeimą, informuoja „The Guardian“.

Princas Haris, kuris yra penktasis eilėje į Jungtinės Karalystės karališkąjį sostą, apie tai prisipažino sekmadienį paskelbtame interviu. Prieš kelias dienas princas taip pat sakė abejojąs, kad bet kuris karališkosios šeimos narys iš tiesų nori būti karalius arba karalienė.

Sekmadienį paskelbtame interviu princas teigė, neva armijoje praleistas laikas, kai jis buvo „tiesiog Haris“, buvo geriausias kada nors išsivadavimas. Princas net prisipažino kadaise svarstęs atsisakyti karališkojo titulo.

Pareiškęs, kad nė vienas karališkosios šeimos narys nenori būti karalius arba karalienė, princas sukėlė tikrą sąmyšį. „Ar yra nors vienas karališkosios šeimos narys, kuris nori būti karalius arba karalienė? Nemanau“, – žurnalui „Newsweek“ sakė princas Haris. Tačiau, anot princo, karališkosios šeimos nariai tai daro „dėl didesnės žmonių gerovės“.

Princas Haris pastaraisiais metais didžiąją dalį savo laiko skyrė labdaringiems tikslams ir sąmoningumo apie žmonių psichinę sveikatą didinimui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.26; 02:20