1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvių išvakarėse Diana Nausėdienė ir Agata Kornhauser-Duda lankėsi Valdovų rūmuose, kur apžiūrėjo parodą „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“.
 
Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios su didžiuliu susidomėjimu klausėsi Valdovų rūmų direktoriaus Vydo Dolinsko pasakojimo apie čia eksponuojamus materialius istorijos ženklus, suvežtus iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Jeruzalės.
 
Pasak D. Nausėdienės šie eksponatai yra ne tik istorijos, meno, kultūros vertybės, bet ir iškalbingi bei brangūs bendros praeities liudininkai.
Po ekskursijos abi pirmosios ponios išvyko į Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisą, kur, pasak Prezidentūros pranešimo, bendravo su šios įstaigos bendruomene, sergantiems linkėjo stiprybės, o slaugytojoms – kantrybės ir ištvermės.
 
„Šiandien jaučiuosi apdovanota būdama namuose, kur gyvena žmogiškumas ir tikėjimas“, – sakė D. Nausėdienė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.22; 04:45

Maloniai kviečiame atvykti į Pilaitės liaudies teatro premjerą "Trys didieji norai", kuri rengiama gruodžio 21 dieną 15 val. Martyno Mažvydo progimnazijos Aktų salėje (Vydūno g. 17A, Pilaitė, Vilnius).

Scenarijus ir režisūra – Angelės Šarlauskienės.

Tai – spektaklis apie Oną Barborą Olimpiją Radvilaitę-Mostovską (Anna Barbara Olimpia Radzvill – Mostovska, 1762-1833), kuri lietuvių literatūroje tebėra naujas ir nepažįstamas vardas.

Continue reading „Gruodžio 21-ąją – Pilaitės liaudies teatro premjera „Trys didieji norai““

Radvilų giminės herbas

Nors valdė daugybę miesų ir rezidencijų, Dubingius Radvilos pasirinko kaip savo laidojimo panteoną. 2004-2007 m. bendromis antropologų, istorikų, menotyrininkų ir archeologų pastangomis identifikuoti 8 Radvilų giminės atstovų palaikai:

Mikalojaus Radvilos Juodojo ir jo žmonos Elzbietos Šidloveckos-Radvilienės; Mikalojaus Radvilos Rudojo, jo vyresniojo sūnaus Mikalojaus Radvilos bei jo žmonos Elenos Hlebovičiūtės; Rudojo jaunesniojo sūnaus Kristupo Perkūno pirmosios žmonos Onos Sobkuvnos ir jų mažamečio sūnaus Mikalojaus Radvilos bei Perkūno sūnaus Jonušo Radvilos.

 

Continue reading „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Radvilų giminės atstovų palaikų iškilmingas pagerbimas“