video_cip

Tautos Ateities Forumo (TAF) vadovyvė viešėjo Raseinių rajone, kur buvo susitikusi su Viduklės pilietinės bendruomenės “Atauga” nariais Jonu Kaminsku, Birute Dajoriene, Leonu Janušauskiu, Romu Kazlausku ir Remigijumi Kučinsku. TAF pirmininko dr. Algimanto MATULEVIČIAUS ir TAF pirmininko pavaduotojo Rimo URBAUS susitikimas su vidukliškiais truko keletą valandų. Viduklės gyventojus domino viskas: ir rinkimų į savivaldybę tvarkos tobulinimas, ir būsimi Seimo rinkimai, ir visuomeninio judėjimo TAF tikslai bei perspektyvos. Žinoma, neapsieita ir be klausimų apie aukštas šilumos kainas, mažas pensijas, bedarbystę ir masišką emigraciją. TAF vadovas pabrėžė, kad sovietmečiu privilegijų būta mažiau, nei jų turi kai kurie šiandieniniai ponai. O juk privilegijų iš viso neturėtų būti. Ypač neturėtų būti privilegijos … nebaudžiamiems vogti iš valstybės biudžeto. 

Continue reading „Viduklės gyventojus labiausiai domino politikos užkulisiai“

video_cip

Tautos Ateities Forumo valdybos narys Rimas Urbus mano, kad skirtumai tarp Baltarusijos ir Lietuvos – labai nedideli. Suprask, demokratiškos iniciatyvos Baltarusijoje slopinamos brutaliai, pasitelkus grubią fizinę jėgą, naudojant smurtą. O Lietuvoje visuomeninės iniciatyvos taip pat slopinamos, taip pat blokuojamos, taip pat ignoruojamos. Tik Lietuvos valdžia iš visuomenės tyčiojasi subtiliau. Štai – ir visas skirtumas tarp to, kas dedasi Minske ir kas šiandien vyksta Vilniuje.

Continue reading „Lietuvoje blogiau nei Baltarusijoje?“

sniegas_00

Sausio 16-ąją Tautos ateities Forumas prie Seimo ir Vyriausybės rūmų norėjo surengti sankcionuotą taikų mitingą – eiseną.

Šios akcijos metu buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas TAFas būtų išreiškęs nepasitenkinimą dėl itin sunkios ekonominės padėties, į kurią šiandien pakliuvo dauguma šalies gyventojų. Mitingo – eisenos metu būtų buvę kalbama apie masinės emigracijos sukeltas problemas, katastrofišką nedarbą, apie mažiausias visoje Europos Sąjungoje lietuviškas pensijas bei atlyginimus. TAF atstovai taip pat būtų kėlę susirūpinimą dėl oligarchijos ir nusikalstamų struktūrų įsigalėjimo Lietuvoje (apie šią problemą jau viešai prabilo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė).

Continue reading „Kai valdžia draudžia mitinguoti“

video_cip

Valdančioji dauguma kaip velnias kryžiaus bijo gausių protesto mitingų. Todėl visais įmanomais būdais tautos energiją ir dėmesį stengiasi nukreipti netikrų problemų ir rūpesčių link. Pavyzdžiui, į vadinamuosius šokių ir dainų projektus, kurių demonstravimu noriai rūpinasi mūsų populiariosios televizijos. Suprask, tegul tauta svarsto, kuri pora gražiau sukasi ant parketo, kokio dainininko balsas sodresnis ar kurios damos suknelė prabangesnė. Dėl tokių “aktualijų” besiginčijanti tauta – nekonfliktiška. Tokiomis “aktualijomis” besirūpinantys tautiečiai neina į protesto akcijas, referendumus, politines diskusijas, jiems nė motais Lietuvos energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo ar Medininkų žudynių bylos tyrimo peripetijos.

Stengdamasi kontroliuoti visuomenės nuotaikas, šiandieninė Lietuvos valdžia imasi ir kai kurių kitų gudrybių, neišskiriant nei grasinimų, nei bauginimų. Apie tai – Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos nario Rimo Urbaus komentaras. 

Continue reading „Apie valdžios intrigas slopinant visuomenės aktyvumą“

video_cip

Būtent sausio 16-ąją kelios politinės – visuomeninės organizacijos ketina surengti gausų protesto mitingą. Piktą, gausų. Bet be langų daužymo. Šiandienine  ekonomine padėtimi nepatenkintieji pirmiausiai rinksis prie Seimo, paskui Gedimino prospektu žygiuos Vyriausybės rūmų link. Pagrindinis renginio akcentas – susirinkimas Vinco Kudirkos aištėje. Būtent čia bus sakomos aštriosios  kalbos. Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos narys Rimas URBUS pabrėžia, kad ši akcija bus taiki. Tikrai niekas nesiruošia kelti neramumų (nors esama įsitikinusiųjų, jog premjeras Andrius Kubilius supranta vien tik „dūžtančių langų kalbą“). Ir  vis  dėlto  protesto mitingas – reikalingas. Juk nuo tos akimirkos, kai visuomenė drastiškais  būdais  pareiškė  savo  požiūrį  į  valdžios  sprendimus, pagerėjimo vis tiek nematyti. Valdantieji  ir  toliau  dalina  vien  pažadus.

Continue reading „Sausio 16-ąją prie Vyriausybės bus surengtas protesto mitingas“