Rio de Žaneiro karnavalas. EPA-ELTA foto.

Dėl koronaviruso pandemijos atšaukiamas vasarį turėjęs vykti garsusis Rio de Žaneiro karnavalas. Spektaklis atidedamas neribotam laikui, ketvirtadienį pranešė organizatoriai. Per Rio de Žaneiro karnavalą milijonai žmonių kasmet linksminasi gatvėse ir paplūdimiuose.
 
„Mes priėjome prie išvados, kad renginys turi būti atidėtas“, – sakė Sambos mokyklų asociacijos „Liesa“ vadovas Jorgė Castanheira. Asociacija organizuoja įspūdingus karnavalo paradus.
 
Sambos mokyklos neturėjo pakankamai laiko ir užtektinai finansinių bei organizacinių resursų, kad iki vasario pasirengtų karnavalo paradams, sakė J. Castanheira.
 
Brazilija yra viena labiausiai pandemijos paveiktų pasaulio šalių, Rio de Žaneiras – vienas labiausiai paveiktų šalies didmiesčių.
 
Iki šiol Brazilijoje mirė 139 000 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Tai antras didžiausias skaičius po JAV.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.25; 08:40

Brazilijos policija antradienį Rio de Žaneire suėmė du samdomų žudikų gaujos, kurią sudaro buvę ir dabartiniai teisėsaugos institucijų darbuotojai, vadeivas. Tai pranešė televizijos kanalas „Globo“.
 
Rengiant operaciją „Thanatos“ iš viso buvo išduoti keturi arešto orderiai ir 20 kratų orderių. Du nusikaltėliai tebesislapsto.
 
Pasak tyrėjų, gauja veikė daugiau kaip 10 metų. Jos nariai kruopščiai rengdavosi nusikaltimams ir buvo itin žiaurūs. Žudikai dažniausiai naudodavo stambaus kalibro ginklus, informuoja „Globo“.
 
Be to, gaujos nariai papirkdavo vietos policininkus, kad šie netirtų daromų nusikaltimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.01; 00:30

Dešimtys tūkstančių žmonių penktadienį Brazilijoje visuotiniu streiku protestavo prieš planuojamą pensijų reformą. Rio de Žaneire ir San Paule policija panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus, kurie blokavo gatves ir degino barikadas, pranešė žinių portalas G1.
 
Daugelyje šalies miestų nekursavo traukiniai ir autobusai, nedirbo mokyklos ir universitetai. Darbą nutraukė ir daug bankų darbuotojų.
 
Pensijų reforma yra vienas svarbiausių dešiniojo populisto prezidento Jairo Bolsonaro projektų. Be kita ko, ketinama padidinti pensinį amžių vyrams iki 65 metų, o moterims – iki 62. Dabar daugelis brazilų į pensiją išeina jau nuo 55-erių. Tačiau dėl senėjančios visuomenės pensijų sistemą vis sunkiau finansuoti. Laikraščio „O Globo“ teigimu, pernai trūkumas pensijų sistemoje siekė 194 mlrd. realų (44,3 mlrd. eurų).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.15; 06:30
 

Rio de Žaneiras. Mažiausiai 44 Brazilijos karinės policijos pareigūnai buvo suimti antradienį San Paulo valstijoje. Kaip pranešė portalas UOL, jie visi įtariami ryšiais su didele organizuota nusikalstama grupuote PCC (Primeiro Comando da Capital).

Iš viso buvo išduoti orderiai suimti 54 policininkus, bet 10 jų kol kas nepavyko surasti. Plataus masto operacijoje dalyvauja apie 450 žmonių. Pasak tyrėjų, įtariamieji prisidėjo prie tokių nusikaltimu kaip korupcija, turto prievartavimas, narkotikų kontrabanda.

Didelis nusikalstamumas laikomas viena opiausių Brazilijos problemų. Tai rodo daugelio viešosios nuomonės tyrimų rezultatai. Sociologijos centro „Datafolha“ duomenimis, 60 procentų šalies piliečių vakarais bijo išeiti į gatvę. Dėl savo saugumo labiausiai nerimauja neturtingų gyventojų sluoksnių atstovai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.19; 06:13

Rio de Žaneiro centre buvo nužudyta šio Brazilijos miesto municipalinio susirinkimo deputatė Mariellė Franco. Tai pranešė televizijos kanalas „Globo“.

Jo duomenimis, nežinomi nusikaltėliai apšaudė automobilį, kuriuo M. Franco važiavo iš renginio, skirto kovai su rasine diskriminacija. Kartu su deputate žuvo jos vairuotojas. Pasak kai kurių šaltinių, nužudymas gali būti susijęs su profesine politikės veikla, kadangi aukų asmeniniai daiktai liko automobilyje.

Sociologė pagal išsilavinimą, M. Franco atstovavo kairiajai Socializmo ir laisvės partijai. Ji gavo mandatą 2016 metais.

Vasario 16 d. Brazilijos prezidentas Michelis Temeras pasirašė įsaką, kuriuo vadovavimas Rio de Žaneiro valstijos teisėsaugos institucijoms buvo perduotas armijai. Tokios nepaprastosios priemonės šalies valdžia ėmėsi pirmą kartą po karinės diktatūros nuvertimo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje. Atsakingu už operaciją buvo paskirtas generolas Walteris Souza Braga, kuris palaikė tvarką per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 2016 metais.

Oficialiais duomenimis, pastaraisiais metais Rio de Žaneiro valstiją tiesiog užliejo nusikalstamumo banga. Kaip rodo valstijos vyriausybės statistika, nužudymų skaičius ten pernai padidėjo 8 procentais palyginti su 2016 metais ir 26 procentais palyginti su 2015 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.16; 03:30

Vytautas Rutka

Nesu didelis krepšinio žinovas. Kai žaidžia klubų komandos, beveik nesidomiu, nes ten juk žaidžia samdiniai, t.y. pinigai. Kas turi daugiau pinigų, tas stipresnis. Kiek žinau, net Vladui Garastui tie samdiniai nepatinka.

Bet gyvename juk kapitalizmo sąlygomis, kur viskas perkama, viskas parduodama. Šlykštu, tačiau niekur nedingsi.

Ačiū Dievui, rinktinėje samdinių dar nėra, kaip pavyzdžiui, Prancūzijos rinktinėje. Ten ne samdiniai, bet kodėl prancūzai tokie tamsūs? Štai ispanai išsiverčia vien su ispanais, o prancūzai jau nebe.

Šiąnakt nemiegojau. Prieš istorines (televizijos žurnalistai pasakytų – legendines) rungtynes nemiegojau, po rungtynių irgi negalėjau užmigti. Savo sielvartą bandau išlieti badydamas kompiuterio klavišus – gal palengvės.

Neabejojau: mūsiškiai ispanams pralaimės. Bet kad šitaip! Man labai nepatinka, kai televizijos gatvėje kalbina krepšinio specialistus, o šie, suprantama, pranašauja tik auksą. Nes juk lietuviams krepšinis – religija, o dievais reikia tikėti. Nežinau, ar krepšininkai poilsio valandėlę klausosi tų gatvės pagyrų, tačiau net jeigu ir nesiklauso – išankstinės liaupsės daro meškos paslaugą. Girkime po pergalės, o ne prieš varžybas, kurios dar nei pergalė, nei pralaimėjimas.

Visai kvaila, kai Lietuvos ryto televizija reklaminiuose klipuose Rūtai Meilutytei vis dar linki pergalės, nors ta Rūta jau seniai apraudojo savo pralaimėjimą, beveik tokį pat sensacingą, kaip krepšinio rinktinės pralaimėjimas ispanams. Toks televizijų elgesys – nepagarba ir žiūrovams, ir sportininkams. Už tokius, sakyčiau, įžeidžiančius pavėluotus reklaminius klipus jų kurpėjai turėtų išlėkti iš darbo.

Teisus rinktinės treneris Jonas Kazlauskas: iš pradžių buvo pikta, o paskui pasidarė gėda. Ir tą gėdą bus sunku nuplauti. Nenuplaus jos artimiausia pergalė prieš kroatus, jeigu, žinoma, ji bus pasiekta. Dar vienas pralaimėjimas tą gėdą tik padidintų. Nuplautų ją tik olimpinis sidabras, bet jo tikrai nebus, galėčiau lažintis.

Kai išgarbintasis Jonas neįmeta nė karto, o kitas Jonas iššauna gal kartą per penkias šešias rungtynes, kai beveik visi tragiškai neįmeta iš patogiausių padėčių, vienas Mantas Kalnietis laimėti negali ne tik prieš ispanus. Tikrai, mūsų dievai žaidė tarsi kokie vidurinės mokyklos mokinukai.

Mes jiems dainas kuriame, dėl jų per naktis nemiegame, sveikatą gadiname, o jie, praradę bet kokią gėdą, – aikštelėje kaip avių banda. Ir pikčiausia: kai kada, ne taip retai, ir gali, ir moka žaisti. Gal jiems reikia gydytojo psichiatro, psichologo?

Pritarčiau tiems, kurie piktinasi buvusio krepšininko, dabar – žinomo trenerio Rimo Kurtinaičio nusišnekėjimais, vertinant ispanų krepšininkus, pranašaujant olimpinio turnyro rezultatus. Gatvės specialistų kalbos – viena, o  trenerio – visai kas kita, jį girdi ir mūsų dievaičiai, ir, atrodo, kartais nepagrįstai užriečia nosį.

Gėdą, kurią patyrė visa tauta, ne tik mūsų dievaičiai, būtų nuplauta bronzos medaliais, nes sidabro medaliai atiteks ispanams. Taškas!

2016.08.14; 12:37